10 słabych punktów każdego domu

Budowa i zakup

dom

wilgoć


Wilgoć w domu

Fot. Źródło: © ptnphotof - fotolia.com

Budując dom nie zapomnij o tym. 10 słabych punktów domu, przez które przedostaje się wilgoć.

Od dachu, przez okna aż po piwnicę. Istnieje wiele miejsc, przez które wilgoć dostaje się do budynku. Jak zabezpieczyć przed nią dom? Poznaj 10 słabych punktów domu i odpowiednio wcześnie je wzmocnij.

Woda wnikająca do domu stanowi bardzo duże zagrożenie. Dostaje się do niego przez: komin, kanały wentylacyjne, nieotynkowane ściany, załamania w połaciach, lukarny, okna, drzwi, ściany piwnic i ławy fundamentowe. Utrzymywanie się wilgoci może finalnie doprowadzić do odparzenia tynków, murszenia cegieł, kruszenia spoin i butwienia drewnianych elementów konstrukcyjnych, a ponadto do powstawania grzybów i pleśni.

O co należy szczególnie zadbać i w jaki sposób?

10 miejsc, które woda lubi w Twoim domu najbardziej.

10 słabych punktów domu

O co musisz zadbać?

Zadbaj o zabezpieczenie styku komina i dachu oraz o udrożnienie oraz o odpowiednią długość kanałów wentylacyjnych. Zadbaj o staranne wykonanie załamań w połaciach. Pamiętaj by lukarny nie były umieszczone zbyt blisko siebie. W przypadku okien pamiętaj o dobrym osadzeniu parapetów i izolacji styków ramy ze ścianą. Nieotynkowane ściany pokryj specjalnym impregnatem do murów. Przypilnuj montażu rynien. Uszczelki do ramy i skrzydła drzwi wejściowych powinny dobrze przylegać. Pamiętaj o hydroizolacji ścian piwnic. W przypadku ław fundamentowych pamiętaj o izolacji poziomej.

Źródło: Pracownia architektoniczna Dobre Domy Flak & Abramowicz 


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Jak wybrać projekt domu

  Projekt domu

  Dom, to inwestycja na lata, dlatego ważne jest, aby została dobrze przemyślana. Zanim wybierzesz najlepsze rozwiązanie dla swojej rodziny, zwróć uwagę na kilka istotnych elementów.

  Mieszkanie od dewelopera - 10 pytań

  Zakup mieszkania

  Zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania od dewelopera, odpowiedz sobie na kilka pytań, które pozwolą Ci usystematyzować myśli, określić swoje cele, nakreślić listę oczekiwań i sprecyzować, na czym zależy Ci najbardziej.

  Urządzanie samodzielnej toalety, wskazówki

  Osobna toaleta to idealne rozwiązanie, gdy w domu jest więcej niż dwoje domowników. O czym pamiętać projektując taką łazienkę, by była funkcjonalna?

  Zakup mieszkania. Porady architekta. Cz.2

  Lokalizacja i miejsce parkingowe - dwa ważne elementy przy wyborze mieszkania. A jakie są pozostałe?

  Jak stworzyć funkcjonalną kuchnię

  Praktyczna kuchnia

  W dzisiejszych czasach kuchnia, to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale także miejsce codziennych spotkań całej rodziny. Jak zaprojektować kuchnię idealną? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć eksperci: Justyna Smolec, Robert Majkut oraz Roland Stańczyk.

 • Bądź na bieżąco