4 pomysły na kreatywny prezent dla małego dziecka

Z okazji

dziecko

plastyka

zabawy


Zabawy plastyczne

Fot. Pixabay.com - yohoprashant

Wśród produktów do kreatywnej zabawy znajdziesz wiele ciekawych produktów. My wybraliśmy 4 kategorie warte uwagi.

Zabawki plastyczne pomagają dzieciom rozwijać koordynację i kontrolę nad własnym ciałem, by z czasem stać się środkiem do wyrażania własnych odczuć.  Wielu rodziców zaczyna od podarowania maluszkowi pierwszych kredek. Ważne, by były grube, wygodne dla małych rączek, a także bezpieczne, gdy trafią (a trafią na pewno) do buzi malucha. Poza kredkami, można wypróbować (gdy uznamy, że dziecko jest już na to gotowe) inne kreatywne zabawki.

Zmywalne pisaki

Świetna zabawa także dla małych artystów. Producenci przewidzieli pisaki dostosowane do dzieci już od 1 roku życia. Takie flamastry są grubsze, by lepiej leżały w małej rączce i zaokrąglone, by można było nimi rysować niezależnie od kąta trzymania. Z uwagi na fakt, że taki maluszek rysuje po czym popadnie, pisaki są łatwe do wyczyszczenia (np. z powierzchni mebli czy podłogi) oraz sprania z ubranek. Alternatywą są pisaki do wanny, którymi można malować po armaturze.

pisaki łatwozmywalne

Flamastry zmywalne Crayola

Dla nieco starszego malucha, można sięgnąć po farby do malowania palcami. Są wygodne w użyciu, ale trzeba pamiętać o tym, by zabezpieczyć otoczenie dziecka przed niechcianymi malunkami.

Farby do malowania palcami

Djeco Farby do malowania palcami

Piasek kinetyczny i podobne

Zabawka, która rozwija zdolności manualne dzieci, a na rodziców może działać uspokajająco. Piasek kinetyczny, to zabawka, której głównym składnikiem jest piasek. Dodatkowe związki sprawiają, że nabiera właściwości plasteliny, przy zachowaniu swojej sypkości. Nie brudzi tak, jak zwykły piach i zdecydowanie łatwiej go posprzątać. Jest niesamowicie plastyczny i łatwo przyjmuje nadane mu kształty. Na rynku znajdziemy różne warianty, dostosowane do rodzaju preferowanej zabawy i wieku dziecka.

Kinetic Sand

Kinetic Sand Lodowe Przysmaki

Ciastoliny, plasteliny i modeliny

Kolejne zabawki rozwijające zdolności manualne i kreatywne. Producenci wciąż tworzą nowe rozwiązania, by te znane od dawna produkty unowocześnić, urozmaicić i dodać im nowe właściwości.

Jedną z propozycji jest Sprytna Plastelina. W zależności od wybranego modelu plastelina jest na przykład bardzo sprężysta (odbija się, jak piłka), działa niczym magnes, zmienia kolor, świeci.

Wodne kolorowanki

Ciekawa opcja do domu i podróży. Wystarczy trochę wody, by obrazki nabrały kolorów. W wersji podróżnej do kolorowanki dołączany jest wodny długopis, którym dziecko może się bezpiecznie bawić w samochodzie. Gdy kolorowanka wyschnie, można jej użyć ponownie.

Wodna kolorowanka

Melissa&Doug Wodna Kolorowanka

Water wow

Melissa&Doug Water Wow Kolorowanka podróżna


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Połóg - jak wygląda i czego się spodziewać

  Połóg

  Połogiem nazywamy okres po ciąży, bezpośrednio po porodzie, w którym organizm kobiety wraca do stanu sprzed ciąży. Przyjmuje się, że połóg trwa mniej więcej 6 tygodni. W tym czasie zachodzi szereg zmian w ciele i psychice młodej mamy.

  Twoje dziecko, bezpieczne w podróży

  bezpieczeństwo dziecka

  Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów. Jak pojechać w wakacyjną podróż z dzieckiem, by zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo?

  Praca w domu z dzieckiem - tak, czy nie

  praca w domu z niemowlakiem

  Praca w domu z dzieckiem wydaje się prosta. No przecież tyle osób tak pracuje. Tymczasem pracowanie w obecności pociechy, to jak przewożenie dużej komody rowerem. Niby się da, ale jest ciężko.

  Wakacje z dzieckiem – o czym pamiętać?

  Wakacje z dzieckiem, to przede wszystkim odpowiedzialność za drugą osobę. Dlatego planowanie podróży z dzieckiem, zwłaszcza malutkim zmusza nas do podjęcia działań, które zapewnią mu bezpieczeństwo, a nam względny komfort i spokój.

  Wyprawka dla noworodka - to może się przydać

  Są tacy wśród nas, którzy mają dar do opiekowania się dziećmi od pierwszych dni ich życia. Są też tacy, dla których kąpiel maluszka lub zmiana pieluchy to wyzwanie równe zdobycie najwyższego szczytu Himalajów.

  Zabawy dla dzieci – stare i nowe pomysły

  Zabawy dla dzieci

  Gra w linkę,w gumę, a może klasy? Gry w domu, na dworze, edukacyjne i ruchowe? Dobrze trafiłeś. Zobacz koniecznie artykuł!

 • Bądź na bieżąco