6 właściwości rolet wewnętrznych

Dom

kuchnia

rolety


Roleta wewnętrzna do kuchni

Fot. Źródło: lotari.pl

Funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetyczne wykończenie – oto kilka zalet rolet wewnętrznych. Dowiedz się, jak wybrać rolety wewnętrzne i dlaczego warto to zrobić.

1. Stopień zaciemnienia

Do domu możesz wybrać rolety odpowiednie do tego, jak bardzo chcesz zaciemnić lub osłonić konkretne pomieszczenie.

Wybierając rolety pamiętaj o następujących wskazówkach:

 

 • W takich pomieszczeniach jak sypialnia, pokój dziecka czy łazienka sięgnij po rolety zaciemniające. Materiał, z którego są wykonane, blokuje dostęp słońca do wnętrza. W przypadku łazienek blokują również spojrzenia sąsiadów.
 • Salon, kuchnia, gabinet – tu sprawdzają się zarówno rolety przepuszczające światło, jak i nieprzepuszczające. Czynnikiem, który pomoże ci w podjęciu decyzji, jest z pewnością usytuowanie pomieszczenia względem kierunków świata. W oknach wychodzących na południe lub zachód lepiej pomyśleć o zaciemnieniu, tu bowiem światło słońca towarzyszy ci przez większą część dnia.

2. Kolor rolet

Różnorodność i możliwość personalizacji wzorów sprawia, że rolety wewnętrzne z łatwością dobierzesz do każdego wnętrza. Możesz dobrać ich kolor na przykład na zasadzie kontrastu, by uczynić z okna jeden z głównych elementów dekoracji.

3. Styl

Rolety możesz dopasowywać do dowolnego stylu wnętrza.

 • styl minimalistyczny – w którym świetnie sprawdzą się jednolite rolety nieprzepuszczające światła, najlepiej te w delikatnych, pastelowych kolorach;
 • styl klasyczny – znakomicie zaprezentuje się połączenie jednolitej rolety w dowolnym kolorze z grubymi zasłonami;
 • styl industrialny – postaw na rolety w kolorze szarym, grafitowym, białym lub… ze wzorem przedstawiającym ceglany mur. W ten prosty sposób uwydatnisz we wnętrzu inspirację architekturą oraz wystrojem dawnych fabryk.

4. Montaż rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne możesz zamontować do ramy okiennej, wnęki okiennej, ściany lub do sufitu. Zależy to od przestrzeni, którą dysponujesz, oraz efektu, jaki chcesz osiągnąć.

Możesz wybrać także rolety mini – wystarczy zaczepić ich mechanizm o ramę okna bez konieczności przykręcania. W ten sposób unikasz ingerencji mechanicznej w drewno lub plastik. To ważne zwłaszcza w kontekście świeżo zamontowanych okien.

5. Czyszczenie rolet wewnętrznych

Do czyszczenia rolet wystarczy delikatnie wilgotna szmatka bez detergentu, którą przetrzesz całą powierzchnię rolety. Warto też spienić w zimnej wodzie szare mydło i pomóc sobie w czyszczeniu uzyskaną w ten sposób pianą. Wszelkie pyłki lub kurz możesz usunąć także za pomocą odkurzacza. Pamiętaj tylko, żeby ustawić dość niską siłę ssania, by nie uszkodzić materiału i mechanizmu rolety.

 6. Ochrona przed dziećmi oraz zwierzętami

Zwisające sznureczki lub koraliki są nie lada gratką dla małych dzieci oraz dla zwierząt lubiących się bawić wiszącymi elementami.

Pierwszym sposobem na ukrócenie tych ryzykownych zabaw jest umieszczenie luźnych elementów na odpowiedniej wysokości, by ograniczyć do nich dostęp dzieci i domowych pupili. Można też wykorzystać specjalne ograniczniki zabezpieczające sznurki, dodawane do każdej rolety z koralikiem.

Kolejny dobry pomysł to wybranie modelu rolet z mechanizmem sprężynowym, dzięki któremu unikniesz wszelkich problemów. W tym przypadku koralików i sznurków po prostu nie ma, dlatego nie musisz się już martwić o bezpieczeństwo domowników.

Źródło: Materiał prasowy Lotari (https://lotari.pl/)


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Skomentuj

Your email is never published nor shared.

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Oryginalne meble i akcesoria do pokoju dziecka

  Źródło: dekoria.pl

  Jeśli szukasz niebanalnych mebli i akcesoriów do pokoju dziecka, koniecznie musisz zobaczyć te propozycje.

  Jak wybrać projekt domu

  Projekt domu

  Dom, to inwestycja na lata, dlatego ważne jest, aby została dobrze przemyślana. Zanim wybierzesz najlepsze rozwiązanie dla swojej rodziny, zwróć uwagę na kilka istotnych elementów.

  Soda oczyszczona - domowy sposób do czyszczenia

  Soda oczyszczona

  Soda oczyszczona to świetny sposób do czyszczenia plam, wszelkich osadów i mocno zabrudzonych powierzchni.

  Jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży

  Ćwiczenia w ciąży

  Ruch ma pozytywny wpływ na przebieg porodu, figurę oraz samopoczucie. Jeśli więc nie ma żadnych przeciwwskazań, warto być jak najdłużej aktywną. Jaki sport wybrać, czego unikać i na co uważać – radzi ortopeda.

  Mieszkanie od dewelopera - 10 pytań

  Zakup mieszkania

  Zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania od dewelopera, odpowiedz sobie na kilka pytań, które pozwolą Ci usystematyzować myśli, określić swoje cele, nakreślić listę oczekiwań i sprecyzować, na czym zależy Ci najbardziej.

 • Bądź na bieżąco