Baterie bezdotykowe także do domu

Dom

łazienka


Fot. źródło: Grupa Armatura

Szpitale, restauracje, dworce, centra handlowe czy biura – obecność baterii bezdotykowych w tych miejscach nie jest czymś nietypowym. Czy tak popularne w instytucjach publicznych, znajdują zastosowanie również w naszych domach?

Modele bezdotykowe sterowane są za pomocą zaworu elektromagnetycznego, uruchamianego przez znajdującą się we wlewce fotokomórkę. Redukuje ona przepływ wody do niezbędnego minimum. Kontrola strumienia, poprzez wbudowany sensor, ma za zadanie zmniejszyć ryzyko przypadkowego wycieku. Do tego używający nie musi mieć bezpośredniego kontaktu z samym urządzeniem. To z kolei wpływa na łatwość utrzymania wysokiego poziomu higieny. Elementy te w oczywisty sposób znajdują zastosowanie w przestrzeniach publicznych. Jakie korzyści może przynieść zamontowanie baterii bezdotykowych w domu?

Baterie bezdotykowe – zastosowanie w domowej łazience

bateria bezdotykowa zdjęcie

źródło: Grupa Armatura

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), aż 70% zakażeń oraz zatruć układu pokarmowego wywoływane jest przez bakterie przenoszone na brudnych dłoniach. Mycie rąk przy użyciu standardowych baterii wymusza konieczność kontaktu z uchwytami. W przypadku bezdotykowych ryzyko przenoszenia bakterii i zarazków ograniczone jest do minimum. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób najbardziej wrażliwych na obecność drobnoustrojów np. chorych lub dzieci. Baterie bezdotykowe mogą być ułatwieniem dla osób mających problem z obsługą klasycznych uchwytów lub zużywających zbyt dużą ilość wody przy jednorazowym użyciu. Ułatwienie stanowi także możliwość ustawienia stałej temperatury wody, bez późniejszej konieczności jej regulowania.

Zużycie wody w bateriach bezdotykowych

Mechanizm działania baterii bezdotykowej pozwala na ograniczenie ilości zużywanej wody. Zwłaszcza tej marnowanej w wyniku złych nawyków użytkowników np. gdy ten zapomina o zakręceniu kranu podczas mycia zębów. Co równie ważne, brak konieczności każdorazowej regulacji temperatury i niezmienna siła strumienia, bez względu na obecne ciśnienie, skracają czas, jaki w przypadku standardowych modeli poświęcamy na optymalne ustawienie parametrów – mówi Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. Dodatkowe wyposażenie baterii bezdotykowych w napowietrzacze, które rozbijają strumień, nie wpływając na jego intensywność, pozwala na oszczędność wody na poziomie 50%. Warto tutaj dodać, że baterie bezdotykowe zasilane są poprzez wbudowane w ich układ własne baterie lub osobne, zewnętrzne zestawy ogniw. Nie są konieczne zmiany w instalacji elektrycznej pod ich montaż.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Nowoczesna łazienka - trendy 2015

  Łazienki to dziś małe domowe SPA łączące funkcjonalność z estetyką. Jakie trendy w urządzaniu łazienek przewidywane są na 2015r? Zainspiruj się.

  Jak optycznie powiększyć małą łazienkę

  Ograniczony metraż łazienki stanowi zwykle nie lada wyzwanie przy aranżacji przestrzeni. Zastosowanie kilku prostych rozwiązań może jednak znacząco wpłynąć zarówno na wizualną, jak i funkcjonalną stronę wnętrza.

  Niestandardowe tapety do sypialni, salonu i łazienki

  Kto powiedział, że tapeta musi być prosta albo nudna? Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu, koniecznie zobacz te tapety.

  Sprzątanie łazienki - domowe triki na lśniącą armaturę

  Sprzątanie łazienki nigdy nie było tak łatwe i... naturalne. Wystarczy tak na prawdę kilka rzeczy dostępnych w każdej kuchni.

  Łazienka dla kobiety vs łazienka dla mężczyzny

  Badania naukowe dotyczące naszych nawyków mogą posłużyć za wskazówkę do tego, jak urządzić łazienkę z myślą o potrzebach pani i pana domu.

 • Bądź na bieżąco