Co decyduje o cenie i atrakcyjności mieszkania od dewelopera?

Budowa i zakup


Kupując mieszkanie od dewelopera, bierzemy pod uwagę nie tylko cenę. Patrzymy również na to, czy mieszkanie jest dopasowane do naszego stylu życia i potrzeb.

A ponieważ dla bardzo wielu ludzi największe znaczenie mają te same rzeczy, wpływają one na cenę danego lokalu. Warto jednak zawsze o nich pamiętać, ponieważ to one mają też wpływ na jakość naszego życia w nowym miejscu.

Lokalizacja

Wybierając mieszkanie jest to jedno z kluczowych kryteriów. Jeśli korzystamy z komunikacji miejskiej, to w jakiej odległości będą się znajdowały przystanki autobusowe czy tramwajowe będzie odgrywało decydującą rolę. Przystanki muszą być blisko, musi ich być dużo i we wszystkich kierunkach. Niestety im lepsza komunikacja z danym punktem, tym też cena lokalu nieco droższa. Na cenę wpływa też nie tylko to, czy inwestycja znajduje się w logistycznie atrakcyjnym miejscu, ale również planowane zmiany. Za przykład może posłużyć sytuacja na warszawskim rynku. Z powodu budowy drugiej linii metra wzrosła atrakcyjność, a co za tym idzie, cena gruntów i lokali mieszkaniowych Bemowo, tak samo mieszkania Praga Południe. Jeśli poruszamy się samochodem, dostępność komunikacji miejskiej będzie miała mniejsze znaczenie. Wciąż jednak ważna jest odległość od kluczowych punktów miasta (centrum, sklepów, szkół, szpitali).

Garaż i piwnica

Czy do mieszkania należy pomieszczenie gospodarcze i garaż? Zazwyczaj tak. Niestety wiąże się to z dodatkową opłatą. Na szczęście jednorazową, wpłacaną przy zakupie mieszkania. Czy osobom nie korzystającym na co dzień z samochodu warto inwestować z garaż? To temat do szerszej dyskusji. Jedną z zalet takiego miejsca, jest na pewno możliwość wynajęcia go i pobierania comiesięcznej opłaty. Podobnie piwnica/strych.

Lokale usługowe

Bliskość lokali usługowych, takich jak sklep spożywczy jest również ważna. Wygodnie jest mieszkać w tych budynkach, w których zaplanowano część usługową na parterze. Dzięki temu można na przykład codziennie raczyć się świeżym pieczywem z piekarni, do której można wstąpić w piżamie i kapciach. Nie trzeba też daleko szukać fryzjera, szewca, albo banku czy restauracji. Lokale usługowe stanowią nieodparty atut każdej inwestycji mieszkaniowej.

Standard wykończenia

Im więcej deweloper zainwestuje w standard mieszkania, tym cena zakupu będzie rosnąć. Co to znaczy „standard wykończenia”? Będą to na przykład drzwi wejściowe, najczęściej antywłamaniowe dobrej firmy, rodzaj i jakość okien, materiały, z których wykonano ściany, elementy dekoracyjne (czy w ogóle są), z jakiego materiału wykonano parapety itp. itd. Im standard wyższy, czyli jakość mieszkania sama w sobie wzrasta, tym też cena wyższa. Nie oznacza to oczywiście, że dobrej jakości mieszkanie musi być od razu dostępne tylko osobom bardzo zamożnym.

Kupując mieszkanie warto pamiętać o tym, za co dokładnie płacimy. Uwzględniając wymienione czynniki możemy bowiem szukać mieszkań tańszych, lepiej dopasowanych do naszych kieszeni. A z drugiej strony możemy wybrać takie, nie najtańsze ale spełniające wszystkie najniezbędniejsze dla nas kryteria.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Jak wybrać projekt domu

  Projekt domu

  Dom, to inwestycja na lata, dlatego ważne jest, aby została dobrze przemyślana. Zanim wybierzesz najlepsze rozwiązanie dla swojej rodziny, zwróć uwagę na kilka istotnych elementów.

  Mieszkanie od dewelopera - 10 pytań

  Zakup mieszkania

  Zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania od dewelopera, odpowiedz sobie na kilka pytań, które pozwolą Ci usystematyzować myśli, określić swoje cele, nakreślić listę oczekiwań i sprecyzować, na czym zależy Ci najbardziej.

  10 słabych punktów każdego domu

  Wilgoć w domu

  Budując dom nie zapomnij o tym. 10 słabych punktów domu, przez które przedostaje się wilgoć.

  Urządzanie samodzielnej toalety, wskazówki

  Osobna toaleta to idealne rozwiązanie, gdy w domu jest więcej niż dwoje domowników. O czym pamiętać projektując taką łazienkę, by była funkcjonalna?

  Zakup mieszkania. Porady architekta. Cz.2

  Lokalizacja i miejsce parkingowe - dwa ważne elementy przy wyborze mieszkania. A jakie są pozostałe?

 • Bądź na bieżąco