Co robić żeby nie musieć prasować?

Dom

prasowanie

ubrania


prasowanie

Fot. scx.hu

Czy możemy mieć wyprasowane ubrania bez prasowania? Tak, jeśli znamy kilka sprytnych sztuczek. Zobacz

Są osoby, które nigdy nic nie prasują. Są też tacy, którzy prasują nawet skarpetki. Większość z nas jednak tego nie lubi i wolałaby nigdy tego nie robić. Czy można prasowanie jakoś ułatwić? A najlepiej go w ogóle uniknąć? Można. Stosując pewne triki, mające na celu sprowadzenie prasowania do absolutnego minimum.

 • Przede wszystkim musimy starać się kupować niegniotące się materiały. Nie dość, że prasowania będzie mniej, to jeszcze będziemy lepiej wyglądać, bo ubranie nie będzie się gnieść przy byle kroku czy przy siadaniu. Sprawdzamy to bardzo łatwo: idąc do sklepu i chcąc coś kupić zgniatamy w dłoni kawałek ubrań (na skraju a nie na środku bluzki)) i patrzymy jak się zachowa materiał.
 •  „Strzepywanie” ubrań. Zanim powiesimy ubranie do wyschnięcia, powinniśmy je „strzepać”. Dzięki temu, rozprostują się przed powieszeniem i takie „bardziej proste” będą schnąć. W ten sposób nie trzeba prasować większości ubrań.
 • Po strzepnięciu delikatnie naciągamy bluzkę wzdłuż (nie wszerz). W ten sposób rozprostujemy zagniotki jeszcze na mokrym ubraniu.
 • Wieszanie na lewej stronie. Jeśli odwrócimy ubranie na lewą stronę, strzepniemy i powiesimy, ewentualne zagniotki od suszarki będą widoczne po lewej stronie ubrania a przez to nie będzie konieczności ich zaprasowywania (bo w końcu ich nie będzie widać). Trik sprawdza się przy okrągłych plastikowych raszkach suszarek.
 • Koszule na wieszaki. Strzepniętą koszulę powinniśmy zawieszać na wieszaku, zapiętą na guziki, by schła równo i nigdzie się nie wygniotła. Wszystko zależy od typu koszuli, tego czy coś na nią chcemy założyć, sztywności kołnierzyka, ale tak odwieszona do wyschnięcia koszula nie będzie musiała być prasowana.
 • Ubrania z materiałów elastycznych nie wymagają prasowania. Nawet jeśli pogniotą się po złożeniu, dosłownie w kilka minut rozprasowują się na ciele. Podobnie jeansy, bluzy, swetry.
 • Odpuszczamy prasowanie bielizny! Majtki zaraz po założeniu rozprostowują się na ciele. Jeszcze mała uwaga, do Pań (bo Panów to w 99% przypadków nie dotyczy) które mają też zwyczaj prasowania bokserek męskich. Cóż… O ile właściciel bielizny nie jest skrajnym estetą, to prawdopodobnie nie zauważy niewyprasowania.

Oczywiście nie jest tak, że stosując powyższe triki odnośnie wieszania ubrań otrzymamy idealnie gładką bluzkę, koszulę, czy sukienkę. Jeśli idziemy na oficjalne wyjście, wypada sięgnąć po żelazko. Niemniej, stosując powyższe „ułatwiacze”, gwarantujemy, że zaoszczędzicie na co dzień sporo czasu.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Drugie życie ubrań, czyli jak kupować w lumpeksach

  Kiedyś omijane z daleka, dziś na czasie. Lumpeksy, ciucharnie, ciuchlandy, szmateksy, secondhandy. Nie ma miasta, w którym by ich nie było.

  Łatwe i szybkie pranie w pralce

  Marzy ci się szybkie pranie bez nerwów, czy tym razem nic nie zafarbuje albo się nie skurczy? Nie tylko tobie. Dlatego stworzyliśmy ten artykuł.

  Jak odczytywać oznaczenia na metkach ubrań?

  Oznaczenia na metkach od ubrań

  Oznaczenia na metkach ubrań nie muszą straszyć niczym egipskie hieroglify. Oto słowniczek oznaczeń.

  Jak stworzyć funkcjonalną kuchnię

  Praktyczna kuchnia

  W dzisiejszych czasach kuchnia, to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale także miejsce codziennych spotkań całej rodziny. Jak zaprojektować kuchnię idealną? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć eksperci: Justyna Smolec, Robert Majkut oraz Roland Stańczyk.

  Pojemniki na odpady - segregacja śmieci po nowemu

  pojemniki na śmieci

  Nowe przepisy zobowiązują do dzielenia śmieci aż na 5 frakcji. Jak uporządkować pojemniki na odpady we własnej kuchni?

 • Bądź na bieżąco