Dania z jajek: jajko w parówce

Kuchnia

dania z jajek

jajka


Nada się na śniadanie, kolację, czy do obiadu. Jajko w parówce. Kolejne pomysł na danie z jajek.

Danie bardzo niepozorne, łatwe w przygotowaniu a do tego bardzo efektowne. Jajko w parówce w kształcie serca i w kształcie kwiatu. Przygotowanie obu wersji jest bardzo proste.

Jajko w parówce w kształcie kwiatu

Natnij do 3/4 głębokości parówkę w bliskich odstępach przez całą jej długość. Zwiń parówkę w okrą, nacięciami do zewnątrz. Końce połącz ciasno wykałaczką, by kształt kwiatu się nie rozpadł. Podsmaż delikatnie parówkę z 1 strony, obróć, wbij ostrożnie jajko tak, by żółtko było całe na środku. Przykryj patelnię pokrywką. Poczekaj aż jajko się zetnie. Wyłóż na talerz (możesz też tłuszcz odsączyć na , wyjmij wykałaczkę.

jajko w parówce w kształcie kwiata 2

jajko w parówce w kształcie kwiata

Jajko w parówce w kształcie serca

Przekrój parówkę wzdłuż zostawiając ok 0,5cm na końcu. Rozdziel części parówki nadając kształt serca. Połącz końce wykałaczką. Podsmaż na patelni jedną stronę parówki. Obróć i wbij jajko. Poczekaj aż się zetnie.jajko w parówce w kształcie serca 2

jajko w parówce w kształcie serca


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Dania z jajek: jajko zapiekane w bułce

  Pyszne śniadanie w 20min? Tak! Wystarczą jajka i bułki kajzerki. A z tych 2 prostych składników przygotujesz jajko zapiekane w bułce.

  Oznaczenia na jajkach

  jajka

  Tyle się mówi o kupowaniu jajek od "szczęśliwych" kur. Ale czy na pewno wiesz jak sprawdzić, do jakiej kategorii dane jajko należy?

  Hokus pokus czary mary, nie są straszne nasze gary - czyli kulinarne sztuczki

  jak radzić sobie w kuchni

  Zobacz, jak można ułatwić sobie życie w kuchni kilkoma prostymi trikami.

  Armatura kuchenna a oszczędzanie wody

  Rosnąca potrzeba proekologicznych rozwiązań w domu wywiera wpływ na producentów m.in. armatury kuchennej. Jak oszczędzać wodę w kuchni?

  Najlepsza patelnia - jak wybrać patelnię

  Patelnia

  Szukasz patelni do jajecznicy, a może do przygotowywania sosów lub gulaszu? Jaką patelnię wybrać, by spełniała wszystkie twoje potrzeby?

 • Bądź na bieżąco