Rodzic i dziecko

praca w domu z niemowlakiem

Praca w domu z dzieckiem - tak, czy nie

Rodzic i dziecko

Praca w domu z dzieckiem wydaje się prosta. No przecież tyle osób tak pracuje. Tymczasem pracowanie w obecności pociechy, to jak przewożenie dużej komody rowerem. Niby się da, ale jest ciężko.

Ćwiczenia w ciąży

Jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży

Rodzic i dziecko

Ruch ma pozytywny wpływ na przebieg porodu, figurę oraz samopoczucie. Jeśli więc nie ma żadnych przeciwwskazań, warto być jak najdłużej aktywną. Jaki sport wybrać, czego unikać i na co uważać – radzi ortopeda.

Ćwiczenia w ciąży

Ćwiczenia w ciąży

Rodzic i dziecko

Ruch to zdrowie – także w czasie ciąży. To właściwie idealny czas na to by się trochę poruszać. Nawet dla tych kobiet, które wcześniej nie były specjalnie aktywne fizycznie.

Ferie zimowe z dzieckiem

Rodzic i dziecko

Jeśli nie wysyłasz dziecka na ferie obóz zimowy czy do babci, możesz zapewnić mu atrakcje także w domu. Ferie w domu nie muszą być nudne. Wszystko zależy od twojej inwencji i upodobań dziecka. Podpowiadamy co robić w ferie zimowe z dzieckiem.

Rodzina zastępczy czy adopcja

Rodzic i dziecko

Czym różni się rodzina zastępcza od samej adopcji? Obie instytucje mają na celu stworzenie podopiecznym odpowiednich warunków do tego by się wychowywali i rozwijali.

Pasowanie na przedszkolaka

Rodzic i dziecko

Zbliża się wielki dzień. Twoje dziecko idzie do przedszkola. W związku z tym czekają je zabawy z innymi dziećmi, wspólne leżakowanie oraz.... pasowanie na przedszkolaka.

Wyprawka dla noworodka - to może się przydać

Rodzic i dziecko

Są tacy wśród nas, którzy mają dar do opiekowania się dziećmi od pierwszych dni ich życia. Są też tacy, dla których kąpiel maluszka lub zmiana pieluchy to wyzwanie równe zdobycie najwyższego szczytu Himalajów.

Paszport dla dziecka

Rodzic i dziecko

Dziecko, podobnie jak dorosły musi posiadać ważny paszport, gdy chcemy z nim wyjechać do kraju spoza strefy Schengen. O czym musimy pamiętać ubiegając się o taki wniosek?

walentynki z dziećmi

Jak spędzić walentynki gdy mamy małe dziecko?

Rodzic i dziecko

Jak obchodzić Walentynki, gdy mamy małe dziecko? Zobacz nasze pomysły

ubieranie niemowlaka

Zdrowie dziecka – jak ubierać niemowlaka

Rodzic i dziecko

Przegrzewanie dzieci to nagminny błąd popełniany przez rodziców. Jak zapobiec temu by troska nie przerodziła się w nadopiekuńczość.