Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Uroda

lato

skóra


Fot. Źródło: pixabay.com - chezbeate

Jak radzić sobie z oparzeniem słonecznym i w jaki sposób ich unikać w przyszłości. Materiał wideo.

Nie trzeba opalać się na plaży, aby doszło do oparzenia słonecznego. Czasami wystarczy godzina aktywnego wypoczynku, nawet przy zachmurzonym niebie. Jeżeli jest to oparzenie I stopnia można załagodzić objawy domowymi sposobami.

Domowe sposoby na oparzenie słoneczne

Z domowych sposobów przyda się: ogórek, aloes, chłodny prysznic czy kąpiel. Musi być to woda chłodna, nie bardzo zimna, żeby nie doszło do szoku termicznego. Kosmetolodzy polecają również produkty  łagodzące, dostępne w aptekach tj. mleczko, piankę, balsam, które zawierają alantoinę, depantenol lub aloes. Bardzo ważne jest, aby podczas łagodzenia objawów oparzenia słonecznego, nie natłuszczać skóry, ponieważ tłusty krem zatrzymuje ciepło, co spotęguję pieczenie i ból skóry.

Jak zapobiegać oparzeniom słonecznym

Chcąc uchronić się przed oparzeniem, powinniśmy unikać wychodzenia z domu w godzinach 11-15:00 w bardzo słoneczne dni. Jeśli już wychodzimy, pamiętajmy o zastosowaniu filtra UV 30 i 50.

Kolejną ważną rzeczą jest odpowiednie ubranie. Powinno być przewiewne, najlepiej w jasnym kolorze. Czapka i okulary przeciwsłoneczne powinny zagościć w naszej garderobie na stałe.

Więcej na temat oparzenia słonecznego i sposobów jak sobie z nim poradzić, dowiesz się z poniższego filmu od pani Karoliny Basiewicz, kosmetolog Princess Academy.

 

Źródło: materiał prasowy


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Jeden Komentarz