Jak zainstalować na androidzie aplikację/grę?

Internet

android

aplikacje

gry


aplikacje android os

Fot. morguefile.com

Fascynują nas wszelkiego rodzaju gry i aplikacje na naszych telefonach. Zobacz, jak łatwo je zainstalować na systemie Android.

Fascynują nas wszelkiego rodzaju gry i aplikacje, z jakich możemy korzystać na naszych telefonach. Najpopularniejszym źródłem takich aplikacji jest Google Play (dawniej Android Market), który umożliwia pobranie aplikacji bezpośrednio na komórkę. Żeby ułatwić nieco życie, stworzyliśmy krótki instruktarz, jak takie aplikacje ściągnąć i zainstalować na naszym smartfonie. Instrukcja krok po kroku.

1. KONTO GMAIL.
Musimy przede wszystkim posiadać konto Gmail, które umożliwi nam zalogowanie do serwisu Google Play (dawniej Android Market). Jeśli nie posiadamy takiego konta, musimy się zarejestrować na google.pl (zakładka Gmail). Możemy w tym celu skorzystać z instrukcji Jak założyć konto Gmail. Takie samo konto definiujemy na naszym telefonie tzn. szukamy w aplikacjach ikony Gmaila i zgodnie z kolejnością, logujemy się na już posiadane konto. W ten sposób konto Gmail powiąże nasze dane (konto pocztowe) z konkretnym telefonem.

2. SZUKAMY APLIKACJI
Wybieramy w Sklepie Google (za pośrednictwem telefonu lub internetu) aplikację, jaką chcielibyśmy zainstalować. 

Jeśli nie szukamy konkretnego produktu, tylko przeglądamy dostępne aplikacje, możemy na ich temat uzyskać szczegółowe informacje klikając w ikonę wybranego programu.

Uwaga: przed zainstalowaniem aplikacji, zwróćmy uwagę na uprawnienia, jakie przyznajemy aplikacji. Może się okazać, że damy jej dostęp do samowolnego wysyłania smsów, wysyłania zaproszeń na wydarzenia, czy innych funkcji, jakich udostępnianie niekoniecznie by nam odpowiadało.

3. ZAINSTALUJ/KUP
Wybieramy aplikację i klikamy „zainstaluj” lub „kup” (w zależności czy jest bezpłatna czy płatna).

4. PŁATNOŚĆ KARTĄ
W przypadku aplikacji płatnych będziemy zobligowani zapłacić za nią. W tym celu możemy posłużyć się kartą Visa, Mastercard, Amex, Discover.

5. INSTALACJA NA TELEFONIE
Po zapłacie, zostaniemy poinformowani o udanej transakcji a do naszego konta Gmail zostanie dołączona aplikacja. Na podstawie powiązania z komórką, zostanie ona automatycznie przesłana i zainstalowana na telefonie. Odbędzie się to w ciągu kilku minut od zakupu.

6. URUCHOMIENIE GRY
Kolejnym etapem jest uruchomienie aplikacji i korzystanie z niej.

 Screeny gier z nagłówka artykułu: Cut the Rope Experiments, Listonic, Wykreślanka, Color Splash FX, Workout Trainer, Tvnplayer, ScoreMobile FC.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Chmura obliczeniowa (cloud computing) - jaką chmurę wybrać?

  Pendrive'y i płyty CD przechodzą do lamusa. Teraz jeśli chcemy wygodnie przenosić dane wystarczy, że użyjesz „chmury”.

  Pliki cookie - internetowe ciasteczka. Czym są?

  Od 22 marca wraz w wejściem w życie nowelizacji ustawy o Prawie Telekomunikacyjnym możesz zaobserwować charakterystyczny komunikat pojawiający się na odwiedzanych przez ciebie stronach.

  Jak usunąć konto na Facebooku?

  Przyszedł ten dzień, w którym podjąłeś decyzję o pożegnaniu się z kontem na Facebooku? Zapoznaj się z instrukcją, jak się go definitywnie pozbyć.

  Jak założyć darmowe konto pocztowe na Gmail?

  konto google gmail

  Chcesz założyć konto pocztowe na Gmailu? Pomożemy. Zobacz instrukcję z obrazkami, jak krok po kroku założyć skrzynkę pocztową.

  21 sytuacji, w których doświetlenie w czytniku uratuje cię przed nudą

  czytik ebooków

  W pociągu, na przystanku lub czekając na kogoś. Oto 21 sytuacji, w których to sprytne urządzenie może cię uratować. Także w ciemności.

 • Bądź na bieżąco