Jak spędzić walentynki gdy mamy małe dziecko?

Dom

14 lutego

dziecko

rodzice

walentynki


walentynki z dziećmi

Fot. morguefile.com

Jak obchodzić Walentynki, gdy mamy małe dziecko? Zobacz nasze pomysły

Walentynki to święto miłości… a przecież nasze dzieci też kochamy. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, by ten dzień stał się świętem rodzinnym. Oto kilka pomysłów na to, jak spędzić Walentynki z całą rodziną.

Wspólny wyjazd

Bilety lotnicze można w tej chwili kupić za śmieszne pieniądze, ale niekoniecznie musi to być inny kraj. W Polsce możemy znaleźć wiele ciekawych ofert agroturystycznych. Są też wycieczki organizowane przez biura podroży, które na pewno zaproponują promocję na okres przedwalentynkowy. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby wynająć domek w lesie, nad jeziorem, nad morzem (zimą morze potrafi być równie ciekawe jak latem) czy Zatoką Gdańską. Jest to ciekawa opcja również dla starszych dzieci.

Wspólne wyjście do restauracji

Wspólne wyjście do restauracji może być ciekawe, zwłaszcza gdy powiemy dziecku, że idziemy,.. na bal. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda pociecha lubi jeść czy dłużej siedzieć w jednym miejscu (nawet gdy serwuje się jej duże ciacho). Świetnie sprawdzą się tutaj lokale dedykowane rodzinom. Takie restauracje i kawiarnie mają kąciki dla dzieci lub całe pokoje zabaw. Niemowlak w nosidle czy wózku również w takim miejscu nie będzie czymś nietypowym.

Wspólne wyjście do kina

Zwłaszcza na film w 5D. Dzieci lubią, jak się coś dzieje, więc wyjście na seans, podczas którego trzęsie się fotel, a w twarz psika woda i dmucha dym, może być ciekawą rozrywką. A rodzicom na pewno również przyda się trochę zabawy. Tradycyjne kino lub 3D nie będzie gorszym pomysłem! Pamiętajmy o zestawie z dużym popcornem i wyborze filmu familijnego a najlepiej bajki.

Spacer po parku

W zależności od pogody możemy zaproponować zabawy na śniegu, czyli sanki, robienie tzw. orła, albo klasyczny spacer po parku, karmienie kaczek, wiewiórek i gołębi.

zabawy na śniegu

Uroczysta kolacja w domu albo dzień zabaw

Czas w domu również może być spędzany uroczyście i świątecznie. Specjalna kolacja, oglądanie komedii, albo… spędzenie całego dnia w piżamach, skakanie po łóżkach. Zawody w „kto najwięcej razy powie kocham cię”, czy odkurzenie schowanych w szafie gier planszowych, to doskonały motyw przewodni rodzinnych walentynek.

Dzień na placu zabaw

Godzina na gokartach, wesołe miasteczko, kompleks basenowy (ze zjeżdżalniami, jakuzzi), czyli relaks dla aktywnych. Oczywiście formy zabaw muszą być dostosowane do wieku dziecka.

Pamiętajmy, że to, co liczy się najbardziej w Walentynki, to czas spędzony wspólnie i udowodnienie swojej drugie połowie i maluchowi, jak bardzo są dla nas ważni.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Skomentuj

Your email is never published nor shared.

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  4 pomysły na kreatywny prezent dla małego dziecka

  Zabawy plastyczne

  Wśród produktów do kreatywnej zabawy znajdziesz wiele ciekawych produktów. My wybraliśmy 4 kategorie warte uwagi.

  Wakacje z dzieckiem – o czym pamiętać?

  fotelik-samochodowy-dla-dziecka

  Wakacje z dzieckiem, to przede wszystkim odpowiedzialność za drugą osobę. Dlatego planowanie podróży z dzieckiem, zwłaszcza malutkim zmusza nas do podjęcia działań, które zapewnią mu bezpieczeństwo, a nam względny komfort i spokój.

  Wyprawka dla noworodka - to może się przydać

  woombie.pl

  Są tacy wśród nas, którzy mają dar do opiekowania się dziećmi od pierwszych dni ich życia. Są też tacy, dla których kąpiel maluszka lub zmiana pieluchy to wyzwanie równe zdobycie najwyższego szczytu Himalajów.

  Zdrowie dziecka – jak ubierać niemowlaka

  ubieranie niemowlaka

  Przegrzewanie dzieci to nagminny błąd popełniany przez rodziców. Jak zapobiec temu by troska nie przerodziła się w nadopiekuńczość.

  Rodzina zastępczy czy adopcja

  © inarik - Fotolia.com

  Czym różni się rodzina zastępcza od samej adopcji? Obie instytucje mają na celu stworzenie podopiecznym odpowiednich warunków do tego by się wychowywali i rozwijali.

  Pomysł na walentynki - scenariusz na wieczór

  Walentynki 14 lutego

  Pomysły na Walentynki? Zobacz najpopularniejsze pomysły polskich internautów.

 • Bądź na bieżąco