Jak usunąć konto na Facebooku?

Internet

facebook konto

konto na Facebooku


Przyszedł ten dzień, w którym podjąłeś decyzję o pożegnaniu się z kontem na Facebooku? Zapoznaj się z instrukcją, jak się go definitywnie pozbyć.

Wbrew pozorom usunięcie konta na Facebooku nie jest takie trywialne. Dlaczego? Żeby portal społecznościowy mógł istnieć, potrzebni są użytkownicy. Dlatego portalom takim, jak Facebook bardzo zależy by ci nie usuwali swoich kont. Dla osób niepewnych lub chcących czasowo pozbyć się konta na Facebooku stworzono opcję dezaktywacji (zawieszenia) konta. Różni się tym od faktycznego usunięcia, że ukrywa dane dotyczące danego konta w społeczności ale nie usuwa żadnych danych w nim zawartych. Jeśli po pół roku stwierdzisz, że jednak chcesz mieć konto na Facebooku, wystarczy jeśli zalogujesz się ponowne na swoje „stare” konto. Usunięcie konta zaś jest trwałe i powoduje wymazanie danych zarówno ze społeczności, jak i bazy portalu. Co za tym idzie, nie można go po czasie wznowić. Omówimy poniżej te 2 metody. Jeśli chcesz zapoznać się ze sposobem dezaktywacji kliknij.

Jak usunąć konto na Facebooku?

Pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać, jest zalogowanie się na konto, które chcesz usunąć.

jak usunac konto na facebooku

Następnie możesz udać się do zakładki POMOC (Zarządzaj swoim kontem –> Dezaktywacja, usuwanie konta…) lub wpisać bezpośrednio w pasek przeglądarki następujący adres: www.facebook.com/help/delete_account.

jak usunąć konto na facebook _0

Po wpisaniu tego adresu wyświetli Ci się strona ze standardową prośbą o potwierdzenie, że chcesz usunąć konto wraz z informacją o skutkach takiego działania. Jesteś zdecydowany? Klikasz Usuń moje konto.

jak usunac konto na facebooku

Następnie portal poprosi cię o potwierdzenie, że ty to ty hasłem do konta, które chcesz usunąć. Ponad to potrzebne będzie wypełnienie captchy. Po wypełnieniu odpowiednich rubryk zatwierdzasz klikając OK.

jak usunac konto na facebooku

Na koniec zostaniesz poinformowany o tym, że twoje konto jeszcze nie jest usunięte a zdezaktywowane (na wypadek gdybyś się rozmyślił). Jeśli w ciągu następnych 14 dni nie zalogujesz się na to konto, zostanie ono na stałe usunięte.

jak usunac konto na facebooku

Jak zawiesić konto na Facebooku?

Zawieszenie (dezaktywacja) konta na Facebooku polega na jego czasowym „wstrzymaniu”. Co to znaczy? Wszystkie dane jakie w danym momencie znajdują się na twoim profilu nie znikną ale zostaną „schowane” przed innymi użytkownikami. Efekt tego będzie taki, że dla osób trzecich twój profil przestanie istnieć (wciąż będziesz na listach znajomych ale ci nie będą mieć dostępu do konta). Ale tylko do czasu ponownego zalogowania.

Zdezaktywowanie konta na Facebooku zajmuje trochę więcej czasu. Zacznij ponownie od zalogowania. Następnie wejdź w Ustawienia konta (prawy góry róg).

jak zdezaktywować konto na facebooku

Wybierz zakładkę Bezpieczeństwo (po lewej) a następnie kliknij w link u dołu strony. Dezaktywuj konto.

jak zawiesić konto na facebooku

Zostaniesz przeniesiony do nowego okna, gdzie Facebook przypomni ci kto jeszcze z portalu korzysta oraz gdzie musisz wybrać powód zamykania konta. Na każde twoje wyjaśnienie Facebook ma gotową odpowiedź. Jeśli przez to przebrnąłeś, odhacz opcję otrzymywania informacji z Facebooka. W ten sposób nie będziesz niepokojony informacjami o zaproszeniach czy wydarzeniach. Na koniec Potwierdź.

jak zawiesić konto na facebooku

Facebook poprosi cię o potwierdzenie swojej decyzji hasłem używanym do logowania. Wpisz hasło i zatwierdź Deactive Now.

jak zawiesić konto na facebooku

Na sam koniec przepisz podane słowo we wskazane miejsce i kliknij Wyślij.

jak zawiesić konto na facebooku

Twoje konto zostało zawieszone. Taką też informację będziesz mógł przeczytać u góry strony. Dezaktywacja (zawieszenie) konta nie jest równoznaczne z jego usunięciem a zatem możesz się na nie zalogować nawet i miesiące, lata po jego zawieszeniu.

jak zawiesić konto na facebooku


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>