Jak założyć darmowe konto pocztowe na Gmail?

Internet

gmail

konto pocztowe

mail

skrzynka pocztowa


konto google gmail

Fot. Google

Chcesz założyć konto pocztowe na Gmailu? Pomożemy. Zobacz instrukcję z obrazkami, jak krok po kroku założyć skrzynkę pocztową.

Czytając ten artykuł, dowiesz się, jak założyć swoje własne darmowe konto pocztowe. Większość darmowych kont email oferowanych jest przez duże portale lub potentatów branży internetowej, takich jak Google. Poczta Gmail od Google to jedna z najlepszych darmowych skrzynek pocztowych, zarówno pod kątem funkcjonalności usługi, jak i jej parametrów. W tym artykule nie opisujemy tych funkcjonalności. Ma to być jedynie szybka, ilustrowana instrukcja zakładania konta. Zatem do dzieła!

Zakładamy nowe darmowe konto Gmail

Krok 1. Wejdź na stronę mail.google.com/mail?hl=pl.

Krok 2. Kliknij przycisk Nowe Konto w prawym górnym rogu.

button utwórz konto gmail

Zobaczysz formularz, który będzie rozpoczynał się podobnie do poniższej ilustracji.

Rejestracja nowej skrzynki Gmail

Krok 3. Wypełnij formularz zgodnie z poniższym schematem.

Krok 4. Imię – tu wpisz swoje imię.

Krok 5. Nazwisko – tu wpisz swoje nazwisko.

Krok 6. Wybrany login – tu wpisz login, którym będziesz się posługiwał. Jeżeli nowe konto pocztowe Gmail będzie służyć do oficjalnej korespondencji, możesz tu wpisać login składający się z imienia i nazwiska, np. „imię.nazwisko, czyli imię, kropka, nazwisko. Do utworzenia loginu w Gmail możesz użyć tylko małych liter a-z, cyfr 0-9 oraz kropki. Wszelkie inne znaki interpunkcyjne są zabronione. Po wpisaniu swojego loginu kliknij na przycisk: Sprawdź dostępność! Służy on do sprawdzenia, czy ktoś nie posiada już konta z loginem, którego chcesz użyć. Login musi być oczywiście unikalny, byś tylko Ty, jako jego właściciel, mógł zalogować się do swojej skrzynki pocztowej. Jeżeli jest unikalny, przechodzimy do kolejnych pól. Jeżeli nie, wybieramy nowy i powtarzamy sprawdzanie.

Silne hasło do skrzynki pocztowej

Krok 7. W kolejnym polu wpisz swoje nowe hasło. Bardzo ważne: nie wpisujemy tu haseł typu „test”, „imię żony”, „ala123”, „admin”, itp. Pamiętaj, że twoje hasło do skrzynki pocztowej musi być odpowiednio trudne, a więc niedostępne dla innych. Zaleca się, by składało się co najmniej z 9-ciu znaków, posiadało jeden znak specjalny, minimum jedną dużą literę, oraz minimum 2 cyfry i 2 małe litery. Jeżeli masz jakiś ulubiony wiersz, wykorzystaj jeden jego wers, zapisują tylko pierwsze litery wyrazów, z których się on składa. Dodaj do tego jeszcze cyfry oraz znak specjalny i gotowe. Z prawej strony pola z hasłem będzie wyświetlała się informacja o jego sile. Możesz również skorzystać z generatora haseł. Pamiętaj, by hasło zapisać w bezpiecznym miejscu, tj. niedostępnym dla nikogo oprócz Ciebie. Z pewnością karteczka przyklejona do laptopa nie jest dobrym pomysłem. Polecamy program WinSCP, który potrafi generować bezpieczne hasła oraz przechowywać je bezpiecznie.

Krok 8. W kolejnym polu wpisz ponownie hasło, by mieć pewność, że je pamiętasz. Radzimy nie kopiować, tylko przepisać je na nowo. W ten sposób wykryjesz ewentualne błędy i unikniesz problemów w przyszłości.

Krok 9. Kolejne dwa pola typu checkbox:

 • Zapamiętaj mnie (rekomendujemy pozostawić odznaczone)
 • Włącz usługę Historia Online Więcej informacji (rekomendujemy odznaczyć)
Krok 10. Następne pole to Pytanie zabezpieczające. Kliknij na listę rozwijaną Wybierz pytanie…i wybierz jedno z pytań z listy. Udziel odpowiedzi na wybrane pytanie. Mechanizm ten pomoże Ci w przypadku, gdy zapomnisz hasła do skrzynki pocztowej Gmail i będziesz chciał je zresetować / odzyskać.
Krok 11. Pomijasz pole Adres pomocniczy, bo jest to twoja pierwsza skrzynka pocztowa.
Krok 12.W następnym polu wpisujesz datę urodzenia w formacie DD.MM.RRRR. Dla osoby, która urodziła się 12 maja 1965 roku należałoby wpisać „12.05.1965”.
Krok 13. Następnie przepisujesz kod z obrazka, jest to tzw. Weryfikacja obrazkowa. Jeżeli się pomylisz, nie martw się – wygeneruje się nowy kod, który będziesz musiał wpisać. To zabezpieczenie nazywa się captcha i służy do wyeliminowania zakładania wielu kont automatycznie za jednym razem.
Krok 14. Na koniec kliknij w przycisk Akceptuję. Stwórz moje konto i gotowe.

Twoja nowa skrzynka pocztowa Gmail zostanie utworzona.

Gmail poczta logowanie

 

Krok 15. Teraz kliknij w przycisk „Pokaż moje konto.” Zostaniesz przeniesiony do swojej nowo założonej poczty Gmail.

Owocnego mailowania!


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Jedna Odpowiedź (trackback)

 • […] się zarejestrować na google.pl (zakładka Gmail). Możemy w tym celu skorzystać z instrukcji Jak założyć konto Gmail. Takie samo konto definiujemy na naszym telefonie tzn. szukamy w aplikacjach ikony Gmaila i zgodnie […]

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Chmura obliczeniowa (cloud computing) - jaką chmurę wybrać?

  Pendrive'y i płyty CD przechodzą do lamusa. Teraz jeśli chcemy wygodnie przenosić dane wystarczy, że użyjesz „chmury”.

  Pliki cookie - internetowe ciasteczka. Czym są?

  Od 22 marca wraz w wejściem w życie nowelizacji ustawy o Prawie Telekomunikacyjnym możesz zaobserwować charakterystyczny komunikat pojawiający się na odwiedzanych przez ciebie stronach.

  Jak zainstalować na androidzie aplikację/grę?

  aplikacje android os

  Fascynują nas wszelkiego rodzaju gry i aplikacje na naszych telefonach. Zobacz, jak łatwo je zainstalować na systemie Android.

  Jak usunąć konto na Facebooku?

  Przyszedł ten dzień, w którym podjąłeś decyzję o pożegnaniu się z kontem na Facebooku? Zapoznaj się z instrukcją, jak się go definitywnie pozbyć.

  21 sytuacji, w których doświetlenie w czytniku uratuje cię przed nudą

  czytik ebooków

  W pociągu, na przystanku lub czekając na kogoś. Oto 21 sytuacji, w których to sprytne urządzenie może cię uratować. Także w ciemności.

 • Bądź na bieżąco