Jak zawiązać krawat? Windsor i Pół Windsor

Savoir vivre

krawaty

półwindsor

windsor


Sposobów na to, jak zawiązać krawat jest wiele. Nawet najprostsze wiązanie można wykonać na kilka sposobów. W tej odsłonie instrukcja jak wykonać Windsor i Pół Windsor.

Pół Windsor

Węzeł Pół Windsor jest prostszy do wykonania niż wiązanie Windsor. Najlepiej sprawdza się na krawatach o standardowej szerokości i nieco węższych. Podobnie, jak węzeł prosty pasuje do każdego typu koszuli.

wezel_polwindsor

Windsor

Węzeł Windsor jest wiązaniem trudniejszym w wykonaniu, dlatego stosuje się go, dla własnej wygody, na szczególne okazje. Ponieważ jest „grubszym” węzłem, będzie prezentował się dobrze przy kołnierzykach o szeroko rozstawionych rogach (kołnierzykach włoskich i półwłoskich).

wezel_windsor


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Jak zawiązać krawat? Węzeł Trinity

  Krawat można wiązać na wiele sposobów. W tej odsłonie przedstawiamy węzeł Trinity. Trudny tylko z pozoru.

  Jak zawiązać krawat? Węzeł Eldredge

  Sposobów na to, jak zawiązać krawat jest wiele. Węzeł Eldredge jest jednym z mniej popularnych, trudniejszych ale i fantastycznie wyglądających wiązań.

  Jak zawiązać krawat? Węzeł prosty

  Sposobów na to, jak wiązać krawat jest wiele. Tutaj przedstawiamy najprostszy z nich. Węzeł prosty, nazywany też węzłem w czwórkę.

  Jak dawać napiwki w restauracjach?

  Wyobraź sobie, że idziesz do restauracji. Rachunek wynosi 71zł. Jedzenie jest średnie ale kelner bardzo sympatyczny. Chcesz go nagrodzić napiwkiem. Tylko właśnie ile mu dać. A do tego pojawia się dodatkowy problem. Masz tylko kartę.

  Jak zachować się w restauracji? Czyli dobre maniery przy stole

  Idziemy do restauracji a tam OJEJ. Rząd sztućców dezorientuje, kelner winem straszy no i jeszcze ta nieporadna serwetka...

 • Bądź na bieżąco