Jak zrobić zrzut ekranu na smartfonie

Komputery

skróty klawiszowe


Smartfon

Fot. Źródło: © naypong - Fotolia.com

Krótka instrukcja jak zrobić print screen na smartfonie w zależności od systemu i rodzaju telefonu.

Zrzut ekranu na telefonie z Androidem

Metoda wykonania zrzutu zależy od wersji systemu. W telefonie z Androiem 4.1 wzwyż wystarczy wcisnąć równocześnie przycisk uruchamiania/wyłączania telefonu oraz przycisk Home (główny). Ekran powinien mignąć w towarzystwie dźwięku robienia zdjęć. Screen powinien się automatycznie zapisać w folderze Pictures/Screenshots.

W przypadki starszej wersji systemu Android należy wcisnąć klawisz Wstecz (ze strzałką) a następnie przycisk główny. Operacja powinna zostać potwierdzona wibracją i komunikatem. Przycisku trzeba użyć równocześnie lub po sobie. Która metoda działa, zależy od typu telefonu.

Zrzut ekranu na telefonie z iOS

Żeby wykonać screen aktualnego ekranu w telefonach z systemem iOS należy równocześnie wcisnąć przycisk uruchom/wyłącz i przycisk główny. Zrzut powinien być potwierdzony mignięciem i dźwiękiem. Obraz powinien zostać zapisany w aplikacji Photos na urządzeniu.

Zrzut ekranu a rodzaje telefonu

Choć na urządzeniach z systemem Android instrukcje powyższe powinny zadziałać bez problemu, wyjątek mogą stanowić niektóre telefony.

Jak zrobić zrzut ekranu w telefonach Sony?

W telefonach Sony z Androidem 4.0 wzwyż, by wykonać zrzut ekran wystarczy wcisnąć przycisk zasilania. Na ekranie pojawi się ramka udostępniająca funkcję zrobienia screenu ekranu. Jest jeszcze jeden sposób. Można równocześnie wcisnąć przycisk zasilania i ściszania. Żeby zrzut wykonał się prawidłowo, naciśnięte klawisze trzeba przytrzymać ok 2-3sek.

Jak zrobić zrzut ekranu w Samsung Galaxy?

W przypadku tych telefonów by zrobić zrzut ekranu, należy wcisnąć i przytrzymać przez 3sek jednocześnie klawisz Home oraz uruchamiania/wyłączania telefonu. W ustawieniach telefonu (Ustawienia –> Ruch), można zaznaczyć opcję pozwalającą na wykonywanie zrzutów ekranu poprzez przesunięcie krawędzią dłoni po ekranie.

Jak zrobić zrzut ekranu w telefonach HTC One?

By wykonać zrzut ekranu w telefonach HTC One trzeba wcisnąć przycisk uruchom/wyłącz a następnie Home (domek). Zrzut powinien być potwierdzony dźwiękiem zdjęcia. Przyciski trzeba nadusić z małym odstępem czasu. Wciśnięte jednocześnie, zablokują ekran.

Jak wykonać zrzut ekranu na telefonach LG?

By wykonać zrzut ekranu w telefonach LG musimy wcisnąć przycisk Home i klawisz ściszania. Zrzut powinien zostać potwierdzony dźwiękiem i mignięciem ekranu.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  21 sytuacji, w których doświetlenie w czytniku uratuje cię przed nudą

  czytik ebooków

  W pociągu, na przystanku lub czekając na kogoś. Oto 21 sytuacji, w których to sprytne urządzenie może cię uratować. Także w ciemności.

  Bezpieczeństwo smartfonów - robisz to źle

  Smartfon

  Smartfony, to małe komputery, które zapełniasz swoimi ulubionymi aplikacjami i prywatnymi danymi. Jesteś pewny, że zapewniasz im właściwe bezpieczeństwo?

  Antywirus na telefon

  Antywirus na komórkę

  Chcesz chronić swój telefon albo tablet przed wirusami? Zainstaluj antywirus. Jaki wybrać? Zobacz listę antywirusów na Android i iOS.

  Jak zaszyfrować plik - hasło do pliku MsWord 2013

  Hasło MS Office

  Chcesz chronić pliki z pakietu Office przed niepowołanymi osobami? Zabezpiecz je hasłem! Zobacz jakie to proste.

  Sekcje w MS Word, czyli jak zrobić kolumny

  Podział tekstu na sekcje i kolumny może się przydać przy pisaniu oryginalnego CV, uatrakcyjnianiu pracy magisterskiej, czy pisaniu artykułu do gazety.

 • Bądź na bieżąco