Konserwacja drewnianych schodów - 6 najczęstszych błędów

Dom

melbe drewniane

schody


drewniane schody

Fot. Źródło: altax.pl

Codzienna eksploatacja schodów sprawia, że są one narażone na uszkodzenia mechaniczne. Jednak renowacja drewnianych schodów nie musi być kłopotliwa.

Trzeba tylko pamiętać o kilku rzeczach zanim zabierzesz się za czyszczenie schodów. W ten sposób unikniesz 6 najczęściej popełnianych błędów:

1. Zły dobór środków ochronno-dekoracyjnych

Nie wybieraj produktów uniwersalnych. Sięgaj po produkty dedykowane konkretnemu gatunkowi drewna i te przeznaczone do ochrony schodów. Do podłóg z drewna krajowego najlepiej sprawdza się lakier, który tworzy twardą powłokę. Z kolei do egzotycznego przyda się olej podkreślający barwę i piękno struktury drewna.

2. Nieczytanie etykiet

Zdarza się, że użytkownicy malują drewno „po swojemu”, a później są niezadowoleni z efektu i zniechęcają się do samodzielnego majsterkowania. Można tego uniknąć stosując się do rekomendacji producenta, który na etykietach informuje  o właściwościach produktu i przedstawia właściwy sposób aplikowania preparatu.

3. Ignorowanie drobnych problemów

Drewniane schody narażone są na dużą eksploatację, dlatego z biegiem czasu drewno może poszarzeć, ulec zniszczeniu, a preparat ochronny zetrzeć się. W rezultacie łatwo można doprowadzić do sytuacji, w której szkody trudno będzie naprawić. Im wcześniej zaczniesz działać, tym mniej pracy i nakładów pieniężnych będzie wymagała od ciebie renowacja.

4. Nieodpowiednie przygotowanie do konserwacji

Przed przystąpieniem do prac przygotuj czyste narzędzia i dokładnie oczyść odnawianą powierzchnię. Zadbaj też by drewno było oszlifowane, suche i czyste. To bardzo ważne, jeśli zależy nam by produkt dobrze pokrył powierzchnię. W czasie malowania pamiętajmy, by co jakiś czas dobrze zamieszać preparat. Nakładajmy też cienkie warstwy, ponieważ tu nie sprawdza się zasada im więcej tym lepiej.

5. Wydłużanie czasu renowacji

Tradycyjne produkty wymagają długich odstępów między nakładaniem, sprawiają również trudności w nakładaniu. Dlatego najlepiej sprawdzają się preparaty szybkoschnące, które mają także niedrażniący zapach. Dzięki tzemu mogą być stosowane w pomieszczeniach. Jest to szczególnie ważne, gdy za oknem panują niższe temperatury.

6. Niewłaściwa aplikacja

Preparat nanoś za pomocą pędzla lub specjalnego aplikatora. Narzędzia muszą być jednak dobrej jakości, by nie zepsuły finalnego efektu. Przed nałożeniem kolejnej warstwy odczekaj zalecaną przez producenta liczbę godzin niezbędną do wyschnięcia produktu.

Źródło: materiał prasowe Altax


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Skomentuj

Your email is never published nor shared.

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  5 rad jak wybrać meble tapicerowane

  Sofa z tapicerką

  Meble kupujemy w sposób przemyślany. Z drugiej strony doceniamy nowości i ciekawe rozwiązania. Należą do nich meble tapicerowane. Ale jak je kupować?

  Praca w domu z dzieckiem - tak, czy nie

  praca w domu z niemowlakiem

  Praca w domu z dzieckiem wydaje się prosta. No przecież tyle osób tak pracuje. Tymczasem pracowanie w obecności pociechy, to jak przewożenie dużej komody rowerem. Niby się da, ale jest ciężko.

  Nowoczesny zlew

  Źródło: comitor.pl

  Wyposażenie kuchni powinno być funkcjonalne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by było także nowoczesne i designerskie.

  Pomysł na open space w biurze

  Przestrzeń biurowa open space

  Open space, to popularny sposób na organizację stanowisk pracy. Zobacz inspiracje, jak urządzić nowoczesne biuro.

  Oryginalne meble i akcesoria do pokoju dziecka

  Źródło: dekoria.pl

  Jeśli szukasz niebanalnych mebli i akcesoriów do pokoju dziecka, koniecznie musisz zobaczyć te propozycje.

 • Bądź na bieżąco