Kuchnia

Armatura kuchenna a oszczędzanie wody

Kuchnia

Rosnąca potrzeba proekologicznych rozwiązań w domu wywiera wpływ na producentów m.in. armatury kuchennej. Jak oszczędzać wodę w kuchni?

Patelnia

Najlepsza patelnia - jak wybrać patelnię

Kuchnia

Szukasz patelni do jajecznicy, a może do przygotowywania sosów lub gulaszu? Jaką patelnię wybrać, by spełniała wszystkie twoje potrzeby?

Kieliszki do wina

Jak myć kieliszki

Kuchnia

Niby sprawa prosta ale ilu z nas zdarzyło się potłuc kieliszki w zmywarce. Zobacz prostą ikonografikę, o czym pamiętać, myjąc kieliszki.

Kieliszki do wina

Rodzaje kieliszków do wina

Kuchnia

Jest ich wiele a każdemu rodzajowi wina odpowiada odpowiedni kształt. Kieliszki do wina. Zobacz prostą ikonografikę.

Koktajl z truskawek

3 przepisy na koktajl z truskawek

Kuchnia

Koktajl z truskawek, to jeden z sezonowych hitów. Można go przyrządzić wg klasycznego przepisu, albo w nieco innej wersji.

Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa: celiakia

Kuchnia

Dieta bezglutenowa, to nie tylko sposób odżywiania osób chorych na celiakię, ale również rodzaj "mody spożywczej". Czy wiesz, czym jest gluten, dlaczego szkodzi i czy na pewno dla ciebie też jest groźny?

Rodzaje herbat

Rodzaje herbat

Kuchnia

Znasz różnicę między herbatą zieloną a czerwoną? Wiesz ile parzyć poszczególne herbaty by wydobyć najlepszy aromat? Nie? W takim razie ten artykuł jest dla ciebie.

Świeże mięso

Jak rozpoznać zepsute mięso w 5 krokach

Kuchnia

Jeśli myślisz, że w każdym sklepie za ladą masz pyszne, świeże mięso, to jesteś w błędzie. Wielu sprzedawców wykorzystuje proste triki, jak odpowiednie ustawienie świateł, by eksponowany produkt (tu: zepsute mięso) wyglądał okazale.

Zioła w ciąży

Dieta w ciąży

Kuchnia

Jeśli spodziewasz się dziecka, pilnuj odpowiedniej diety. Co jeść w ciąży, czego nie można jeść w ciąży? Zobacz.

Galaretki w pomarańczy

Galaretka w pomarańczy

Kuchnia

Galaretka w pomarańczy może być ciekawym pomysłem na deser. Jeśli zmieszasz galaretkę z alkoholem wówczas stworzysz ciekawy drink na imprezę.