Dieta

Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa: celiakia

Dieta

Dieta bezglutenowa, to nie tylko sposób odżywiania osób chorych na celiakię, ale również rodzaj "mody spożywczej". Czy wiesz, czym jest gluten, dlaczego szkodzi i czy na pewno dla ciebie też jest groźny?

Rodzaje herbat

Rodzaje herbat

Dieta

Znasz różnicę między herbatą zieloną a czerwoną? Wiesz ile parzyć poszczególne herbaty by wydobyć najlepszy aromat? Nie? W takim razie ten artykuł jest dla ciebie.

Zioła w ciąży

Dieta w ciąży

Dieta

Jeśli spodziewasz się dziecka, pilnuj odpowiedniej diety. Co jeść w ciąży, czego nie można jeść w ciąży? Zobacz.

Rodzaje i typy mąki - dla bezglutenowców i nie tylko

Dieta

Możemy wyróżnić przynajmniej kilkanaście rodzajów mąki od tzw. chlebowych z ziaren pszenicy czy żyta, po te z gryki, ciecierzycy czy... kokosa. Każda z nich różni się smakiem i właściwościami.

Miód i jego rodzaje

Dieta

Słodki i zdrowy. O szerokim zasięgu działania. Poprawia smak potraw, ale wpływa też wzmacniająco i kojąco na organizm. Tak działa miód, pod warunkiem, że (w warunkach naturalnych) jest wytwarzany przez pszczoły.

Produkty sprzyjające spalaniu tkanki tłuszczowej

Dieta

Nie musisz przechodzić przez ciężkie restrykcyjne diety, by stracić parę kilo. Zobacz, jak stracić na wadze metodą małych kroków.

Indeks glikemiczny

Dieta

Indeks glikemiczny, to istotny wskaźnik kontroli jakości jedzenia jakie spożywamy. Jest też istotny przy planowaniu diety odchudzającej. Żeby był skuteczny trzeba wiedzieć, jak z niego korzystać.

Zdrowa dieta antyrakowa

Dieta

Niektóre badania wskazują, że dieta ma związek z około 1/3 wszystkich przypadków chorób nowotworowych. Dlatego dobrze zbilansowana dieta i odpowiednio dobrane produkty, to podstawa.

GMO w Polsce. Przepisy w Polsce, badania.

Dieta

Prawa i przepisy dotyczące GMO w Polsce szybko się zmieniają. To co jednego dnia jest niedozwolone, drugiego może stać się zabronione. I na odwrót.

Napoje izotoniczne a hipotoniczne i hipertoniczne

Dieta

Do tego co trenujemy i jak trenujemy powinniśmy dopasować też odpowiednią dietę, w tym również napoje.