Kwieciste prezenty - czyli co można zrobić z kwiatami

Z okazji

kwiaty

pomysły

prezenty


Kwieciste prezenty

Fot. sxc.hu

Czy wiesz jak ciekawym i niebanalnym prezentem mogą być kwiaty? Zobacz koniecznie artykuł i dowiedz się.

Dzień Kobiet czy Dzień Matki jest dniem bukietów i kwiaciarni. Nic w tym dziwnego. Kwiaty kocha większość kobiet i z pewnością wg niejednej z nich są trafnym prezentem, który tym bardziej może zachwycić, im bardziej są one wyjątkowe i oryginalne. Pojedynczy kwiat czy bukiet ułożony przez florecistów potrafi chwycić za serce obdarowaną. Ale nie jest to jedyny możliwy sposób wykorzystania tych pięknych roślin. Kwiaty potrafią stać się również niezwykłą dekoracją lub składnikiem posiłku. W tym artykule więc chcielibyśmy pokazać Ci trochę szersze zastosowanie kwiatów, a jednocześnie zaproponować ciekawe pomysły na prezent, który można wykorzystać z okazji Dnia Kobiet, urodzin, imienin, walentynek czy rocznicy.

Herbata kwitnąca

W sklepach możesz zakupić suszki, które pod wpływem gorącej wody przeistaczają się w piękny, dojrzały kwiat. Może to być jedna roślina lub też mieszanka różnych, przybierająca egzotyczny, niecodzienny kształt. Zaparzając taką herbatę w przeźroczystej szklance lub kubku, można obserwować, jak kwiat „rozkwita”, co już samo w sobie jest rewelacyjnym doświadczeniem. Dodatkowo należy pamiętać, że wartość dodaną stanowi wyrazisty smak herbaty. Wszystko to razem sprawia, że jest to świetny pomysł na bardzo oryginalny prezent. Ceny tego produktu są naprawdę różne. W sklepach internetowych za 1 herbatę – 1 kwiat trzeba zapłacić min. 3zł. Cena zestawu paru herbat z pojemnikiem, to koszt min. 30zł.

Jadalne kwiaty

Kwiaty mogą służyć nie tylko jako element wystroju domu, ale również jako dekoracja lub składnik posiłku. Jadalny! Wyobraź sobie niebagatelny prezent, jakim może być tort różany udekorowany prawdziwymi kwiatami (można taki zamówić w cukierni albo zrobić samemu). Jak z bajki, prawda? Brzmi dobrze, ale pojawia się z pewnością pytanie – które kwiaty są jadalne i do jakich potraw mogą zostać wykorzystane? Na ten temat poczytasz w artykule Jak ukwiecić sobie kuchnię. O jadalnych kwiatach.

Poczta kwiatowa

Poczta kwiatowa, coraz bardziej popularna także i w Polsce, to oryginalny sposób na podarowanie komuś pięknych kwiatów. I wymaga od nas minimum wysiłku. Zamówienie można złożyć telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej (na rynku istnieje obecnie wiele e-kwiaciarni specjalizujących się w dostawach do domu na terenie całego kraju, jak również za zagranicą). Płatności dokonuje się kartą lub przelewem. Ceny takich prezentów są naturalnie droższe, aniżeli tradycyjny sposób wręczenia kwiatu – zaczynają się od ok. 34-40zł w przypadku pojedynczej róży z przybraniem. Bardziej fikuśny bukiet to koszt rzędu 100-200zł. Dlaczego polecamy bukiet i to do tego droższy niż w kwiaciarni? Ze względu na efekt. Warto bowiem zainwestować w pocztę, by zobaczyć minę solenizantki czy jubilatki, która dostaje kwiaty wręczone przez kuriera i czyta dołączony do bukietu bilecik „od Tajemniczego Wielbiciela” lub „Dla Najlepszej Mamy”.

Kwiaty jako domowe leki

Kwiaty są także cenne ze względu na swoje właściwości lecznicze. Możesz kupić suszone w paczkach albo własnoręcznie zebrać z łąk albo wyhodować w ogródku lub na balkonie w doniczce. Kupione tudzież własnoręcznie przygotowane, zapakowane w dekoracyjny woreczek czy pudełeczko, mogą być przyjemnym (i naturalnym) upominkiem dla osób ceniącym medycynę naturalną, miłośnika ziół czy osób starszych. Jakie kwiaty i do czego można wykorzystać? Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat zajrzyj do artykułu Właściwości lecznicze kwiatów.

Pokój w kwiatach

Kosztowny prezent, ale efektowny. Można zamówić lub samemu zakupić odpowiednią liczbę kwiatów np. na giełdzie kwiatowej, których w Polsce jest po prostu całe mnóstwo, a na których też zaopatrują się przecież kwiaciarnie.  Pamiętaj, że tam właśnie będą one najtańsze. Ilość kwiatów stanowi w tej sytuacji o pożądanym efekcie, dlatego zakup ok. 300 kwiatów (tak naprawdę ich ilość zależy od wielkości pomieszczenia, które chcemy udekorować). Dla porównania cena 1 tulipana w kwiaciarni to koszt 1-2zł. Na giełdzie tę samą dokładnie roślinę można kupić za ok. 0,80-1,20zł (ceny dla WGRO S.A. z dnia 23.02)! Podsumowując, 300 kwiatów w tej cenie to wydatek rzędu 240zł. W dużym wazonie mieści się ok. 10-15 tulipanów, także potrzeba jeszcze 20 wazonów. Najtańszy wazon w IKEI kosztuje 2,99zł. Łączny koszt zatem to 59,80zł (20×2,99). Na dekorację pokoju tulipanami potrzeba więc ok. 300zł.  Czy więc warto? Otóż – tak, ponieważ z pewnością takie wystroje ogląda się na filmach lub spotyka w hotelach, dlatego też nie jest to tradycyjna forma dekoracji i dzięki temu wrażenie będzie murowane!


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>