Meble bukowe - wady i zalety

Dom

meble

meble drewniane


meble bukowe

Szukasz drewnianych mebli? Meble bukowe traktujesz, jako jedną z opcji? Poznaj wady i zalety mebli bukowych.

Buk jest jednym z popularniejszych gatunków drewna dostępnych na polskim rynku.Producenci chętnie wykorzystują go do produkcji mebli i parkietów. Czy słusznie?

Meble bukowe – zalety

Cechuje go duża wytrzymałość. Jest to drewno trudne do zarysowania, odporne na odpryski, nie posiada też intensywnego „drewnianego” zapachu, co cenią sobie niektórzy użytkownicy. Buk jest twardy, ale ze względu na swoją plastyczność, dosyć łatwo poddaje się obróbce. Dlatego wykorzystuje się go do produkcji mebli oraz parkietów.

Meble bukowe są cenione przez użytkowników szukających praktycznych rozwiązań do swojego domu.  Ze względu na to, że drewno bukowe jest twarde i zwarte, nadaje się do produkcji mebli, które będą narażone na większe obciążenia (np. do produkcji łóżek).

Meble bukowe prezentują się elegancko i solidnie. Jeśli chodzi o koszty, nie wypadają wcale najgorzej. Dla przykładu łóżko bukowe (bez materaca) dostaniemy już za mniej niż 1000zł.

meble bukowe łóżko bukowe. Źródło: Visby

Łóżko, to podstawa każdej sypialni. Przed zakupem powinniśmy zastanowić się nad jego rozmiarem. Poza wielkością znaczenie ma też wygodny materac. Osoby mające problemy z kręgosłupem powinny postawić na grubszy materac np. 20-centymetrowy. Pozostałym dla wygody wystarczą materace kilkunastocentymetrowe. Na zdjęciu Visby Hessler High łóżko bukowe. Źródło: Visby

łóżko bukowe ciemne

Łóżko bukowe. Źródło: Visby

Szafka nocna wykonana z buki

Szafka nocna wykonana z buki. Źródło: Visby

Meble bukowe szafa bukowa

Duża szafa i komody pozwalają z kolei na przechowywanie garderoby, pościeli, ręczników. Na zdjęciu szafa bukowa. Źródło: Visby

Komoda bukowa

Na zdjęciu komoda bukowa. Źródło: Visby

Szafka nocna wykonana z buku

Na szafce nocnej można postawić ładną lampkę, kwiatek, czy świece. Możemy też położyć takie drobiazgi, jak telefon, szklankę z wodą, budzik, chusteczki. Jej wysokość powinna być dostosowana do wysokości łóżka. Wówczas sięganie po książkę czy okulary nie będzie problemem. Visby Hessler High szafka nocna. Źródło: Visby

Toaletka bukowa

Toaletka bukowa. Źródło: Visby

Meble bukowe – wady

Buk łatwo łapie wilgoć, więc nie sprawdzi się przy urządzaniu łazienki lub w pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza. Jak o każde meble drewniane, tak o meble bukowe należy dbać, przede wszystkim przy użyciu specjalnych preparatów do czyszczenia i konserwacji drewna. Zbyt częste mycie bukowej podłogi lub bukowych mebli wodą, może skończyć się odkształceniem drewna.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Skomentuj

Your email is never published nor shared.

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  5 rad jak wybrać meble tapicerowane

  Sofa z tapicerką

  Meble kupujemy w sposób przemyślany. Z drugiej strony doceniamy nowości i ciekawe rozwiązania. Należą do nich meble tapicerowane. Ale jak je kupować?

  Oryginalne meble i akcesoria do pokoju dziecka

  Źródło: dekoria.pl

  Jeśli szukasz niebanalnych mebli i akcesoriów do pokoju dziecka, koniecznie musisz zobaczyć te propozycje.

  Meble dębowe i olchowe - wady i zalety

  Źródło: freeimages.com

  Drewniane meble dodają wnętrzom elegancji, a odpowiednio konserwowane mogą służyć latami. Przyjrzyjmy się meblom dębowym i olchowym. Weźmiemy pod lupę ich wady i zalety.

  Praca w domu z dzieckiem - tak, czy nie

  praca w domu z niemowlakiem

  Praca w domu z dzieckiem wydaje się prosta. No przecież tyle osób tak pracuje. Tymczasem pracowanie w obecności pociechy, to jak przewożenie dużej komody rowerem. Niby się da, ale jest ciężko.

  Nowoczesny zlew

  Źródło: comitor.pl

  Wyposażenie kuchni powinno być funkcjonalne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by było także nowoczesne i designerskie.

 • Bądź na bieżąco