Meble sosnowe - wady i zalety

Dom

meble drewniane


meble sosnowe

Fot. Źródło: visby.pl

Meble sosnowe to rozwiązanie dla tych, którzy marzą o drewnianych meblach ale nie mają dużego budżetu. A może nie tylko...

Zalety mebli sosnowych

Do zalet mebli sosnowych niewątpliwie należy ich cena. Są stosunkowo tanie a prezentują się wcale nie gorzej niż meble wykonane z buku czy innego gatunku drewna. Dla przykładu, proste biurko sosnowe z szafką, to wydatek około 400zł, a w wersji tylko z półką już za około 300zł. Małżeńskie łóżko (bez materaca) kupimy już od 500zł. Do tego meble sosnowe charakteryzują się właściwościami elektrostatycznymi, higroskopijnością i dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Właściwości elektrostatyczne.

Meble sosnowe nie elektryzują się a przez to w powietrzu wokół nich nie unosi się niepożądany kurz. To bardzo ważna informacja dla wszystkich tych osób, które zmagają się z alergią na kurz. Meble sosnowe są bowiem polecane alergikom.

meble sosnowe w sypialni

Meble sosnowe ze względu na swoje właściwości elektrostatyczne sprawdzą się w sypialni. Polecane są też osobom uczulonym na kurz. Fotografia: Visby.pl

szafa sosnowa

W meblach sosnowych drzemie bardzo duży potencjał. Producenci mebli też o tym wiedzą, dlatego oferta mebli sosnowych jest bardzo szeroka. Fotografia: Visby.pl

Higroskopijność

Kolejną cechą mebli sosnowych jest higroskopijność (zdolność wymiany pary wodnej między drewnem a otoczeniem). W efekcie meble „oddają” nadmiar wilgoci lub uzupełniają jej niedobory same regulując poziom wilgotności.

 

Uniwersalność

Meble sosnowe można zamówić w stanie surowym i pomalować na dowolny, nawet całkowicie kryjący kolor. Będą prezentować się tak samo dobrze w kolorze, jak i pomalowane bezbarwnym lakierem.

Sosna jest drewnem, z którego można stworzyć łóżka, stoliki, szafki, półki, toaletki, łóżeczka dziecięce, skrzynie.

 

 

Pielęgnacja mebli sosnowych

sosnowa szafka nocna

Meble wykonane z sosny, w porównaniu do tych wykonanych z innych gatunków drewna, są zdecydowanie tańsze. Skrzynie, stoliki, maleńkie szafki możemy kupić już od 100zł. Fotografia: Visby.pl

Sosna jest podatna na obróbkę a jednocześnie potrafi wytrzymać bardzo wiele uszkodzeń mechanicznych. Jednak by długo służyła i wciąż pięknie się prezentowała, trzeba o nią dbać. W przypadku mebli sosnowych ich czyszczenie nie jest bardzo skomplikowane ale rodzaj używanego preparatu powinie być dobrany do rodzaju wykończenia drewna.

Meble sosnowe z drewna surowego powinny być raz w miesiącu olejowane. W tym celu trzeba zaopatrz się w olej do drewna. Nakładaj go wzdłuż linii słojów przy pomocy czystej ściereczki. Takie olejowanie poprawi wygląd drewna, ukryje rysy i plamki.

W przypadku mebli woskowanych wykorzystaj mleczko z dodatkiem wosku i bawełnianą ściereczkę.

Do czyszczenia mebli sosnowych lakierowanych można użyć preparatów ze środkiem antystatycznym.

Wady mebli sosnowych

Do podstawowych wad mebli sosnowych należy tendencja do ich ciemnienia. Dla niektórych jest to poważny problem, dla innych zaleta mebli sosnowych. Meble sosnowe są mniej trwałe niż bukowe i dębowe. Dlatego tak ważna jest ich pielęgnacja, by długo służyły.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Skomentuj

Your email is never published nor shared.

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Jak stworzyć funkcjonalną kuchnię

  Praktyczna kuchnia

  W dzisiejszych czasach kuchnia, to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale także miejsce codziennych spotkań całej rodziny. Jak zaprojektować kuchnię idealną? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć eksperci: Justyna Smolec, Robert Majkut oraz Roland Stańczyk.

  Pojemniki na odpady - segregacja śmieci po nowemu

  pojemniki na śmieci

  Nowe przepisy zobowiązują do dzielenia śmieci aż na 5 frakcji. Jak uporządkować pojemniki na odpady we własnej kuchni?

  Dekoracja sypialni - inspiracje

  Dekoracja sypialni

  Sypialnia, to miejsce odpoczynku. Jak sprawić, by sprzyjało relaksowi. Zobacz nasze inspiracje.

  5 rad jak wybrać meble tapicerowane

  Sofa z tapicerką

  Meble kupujemy w sposób przemyślany. Z drugiej strony doceniamy nowości i ciekawe rozwiązania. Należą do nich meble tapicerowane. Ale jak je kupować?

  Praca w domu z dzieckiem - tak, czy nie

  praca w domu z niemowlakiem

  Praca w domu z dzieckiem wydaje się prosta. No przecież tyle osób tak pracuje. Tymczasem pracowanie w obecności pociechy, to jak przewożenie dużej komody rowerem. Niby się da, ale jest ciężko.

 • Bądź na bieżąco