Niebanalne pomysły na podłogę

Dom

podłoga


drewniana podloga

Aranżacja wnętrza, które będzie nietuzinkowe i pełne niezwykłych detali, nie jest łatwym zadaniem. Drewno czy żywice? Parkiet, mozaika, panele, a może deski? Jak stworzyć niebanalną podłogę?

Podłogi mają przede wszystkim funkcję użytkową i rzadko same w sobie stanowią główny element dekoracyjny. Co raz częściej jednak stosuje się do ich wykonania oryginalne, nieoczywiste materiały np. żywicę, kauczuk czy nawet skórę. Ponad to, na nowo odkrywa się możliwości jakie daje drewno.

Podłoga z żywicy

Ze względu na swoją wytrzymałość, posadzki z żywicy były stosowane w budynkach przemysłowych. Co raz częściej znajdują jednak uznanie, jako posadzka w mieszkaniach i biurach. Właściwości żywicy pozwalają na stworzenie bardzo wielu wzorów. Dodatkowo podłoga może być matowa lib świecąca, o jednolitym kolorze lub z grafiką. Szczególnie ciekawy efekt tworzą żywicowe powłoki bezbarwne. Widać przez nie to, co jest w nich zatopione lub ułożone pod nimi, co daje nieograniczone możliwości w aranżacji wnętrz

Podłoga pokryta skórą

Pokrycie podłogi skórą są jedno z bardziej awangardowych rozwiązań, również ze względu  na cenę. 1m2 podłogi skórzanej, to koszt ok 500zł. Podłogę skórzaną tworzą trzy warstwy. Spód to gwarantujący stabilność i akustykę korek, warstwa środkowa to drewno, a powierzchnia, to 100% skóra uzyskiwana z recyklingu zabezpieczona lakierem. Taka rozwiązanie oznacza nie tylko oryginalność, ale też, w brew pierwszym skojarzeniom, łatwość w utrzymaniu podłogi
w czystości.

Źródło: torlys.pl

Źródło: torlys.pl

Podłogi drewniane

Najpopularniejszym materiałem do podłóg jest drewno. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem są laminowane panele imitujące jego wygląd. Nieco droższym rozwiązaniem są drewniane panele, deski lub też parkiet. Ro ostatnie rozwiązanie jest bardzo praktyczne. W przypadku zniszczenia bez problemu można poddać go renowacji, cyklinowaniu oraz ponownemu lakierowaniu. Po drugie sposób jego montażu – układania kompozycji klepek, daje nieograniczone możliwości tworzenia oryginalnych wzorów. Szczególnie, gdy klepki parkietowe są tworzone z wyobraźnią. Natchnieniem mogą być geometryczne formy otaczającej nas współcześnie przestrzeni – rzeczywistej oraz wirtualnej, na przykład komputerowy pixel, ale też miękkie kształty występujące w naturze.

drewniana podłoga

Źrodło: dudzisz.eu

drewniana podłoga

Źródło: dudzisz.eu

drewniana podłoga

Źródło: dudzisz.eu


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Skomentuj

Your email is never published nor shared.

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Oryginalne meble i akcesoria do pokoju dziecka

  Źródło: dekoria.pl

  Jeśli szukasz niebanalnych mebli i akcesoriów do pokoju dziecka, koniecznie musisz zobaczyć te propozycje.

  Jak wybrać projekt domu

  Projekt domu

  Dom, to inwestycja na lata, dlatego ważne jest, aby została dobrze przemyślana. Zanim wybierzesz najlepsze rozwiązanie dla swojej rodziny, zwróć uwagę na kilka istotnych elementów.

  Soda oczyszczona - domowy sposób do czyszczenia

  Soda oczyszczona

  Soda oczyszczona to świetny sposób do czyszczenia plam, wszelkich osadów i mocno zabrudzonych powierzchni.

  6 właściwości rolet wewnętrznych

  Roleta wewnętrzna do kuchni

  Funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetyczne wykończenie – oto kilka zalet rolet wewnętrznych. Dowiedz się, jak wybrać rolety wewnętrzne i dlaczego warto to zrobić.

  Jak bezpiecznie ćwiczyć w ciąży

  Ćwiczenia w ciąży

  Ruch ma pozytywny wpływ na przebieg porodu, figurę oraz samopoczucie. Jeśli więc nie ma żadnych przeciwwskazań, warto być jak najdłużej aktywną. Jaki sport wybrać, czego unikać i na co uważać – radzi ortopeda.

 • Bądź na bieżąco