Nowoczesne wyposażenie kuchni

Dom

aranżacja wnętrz

kuchnia

urządzanie


Jeśli planujesz urządzanie kuchni, warto byś pomyślał o kilku nowoczesnych rozwiązaniach. Co się najlepiej sprawdzi i będzie modne na 2014?

– W 2014 r. będzie się stawiać przede wszystkim na efektywne i oszczędne technologie oraz dopasowanie sprzętów do potrzeb użytkownika – mówi Aneta Dziedzina z Grupy Armatura.

Nowoczesne meble kuchenne – jakie wybrać?

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się ascetycznym stylem. Liczbę zbędnych elementów ograniczają do absolutnego minimum. Dla mebli kuchennych, to duże wyzwanie. Szafki kuchenne muszą pomieścić wszystko, co nie jest w danym momencie wykorzystywane.

W związku z tym szerokie zastosowanie znajdą modele typu cargo. Wyposażone są w stelaże –ażurowe kosze lub stojaki, przy pomocy których z łatwością możesz pomieścić naczynia, garnki, czy żywność. Z podobnych względów popularne są i będą też półki obrotowe.

Źródło: Grupa Armatura

Źródło: Grupa Armatura

Funkcjonalna strona mebli, to także materiał, z którego są wykonane. Prym wiodą tu modele o frontach z hartowanego szkła. Są przeźroczyste, w związku z tym szybko znajdziesz to, co ci jest aktualnie potrzebne. Po drugie takie drzwi są bardzo mocne (nawet przy częstym otwieraniu i zamykaniu).

W miejscach narażonych na zwiększoną wilgotność, zastosowanie znajdują natomiast meble z płyty MDF. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom produkcyjnym, ich powierzchnia nie ulega odkształceniom nawet w miejscach narażonych na częsty kontakt z wodą czy parą wodną.

Zlewozmywak i armatura kuchenna w nowoczesnej kuchni – co wybrać?

Źródło: Grupa Armatura

Źródło: Grupa Armatura

Nowe modele zlewów coraz częściej mają na wyposażeniu wyciąganą wylewkę z

1,5-metrowym elastycznym wężem. Ułatwia to nie tylko mycie powierzchni wokół zlewów ale też wykonywanie czynności z dala od zlewu np. napełnienie wiadra wodą.

Innym rozwiązaniem są baterie o wylewce obrotowej. Dzięki zakresowi ruchu od 120° do 360° pozwalają na dotarcie do tych powierzchni, których czyszczenie w przypadku modeli nieruchomych stanowiło dotychczas było bardzo trudne.

Oświetlenie kuchni – na co zwrócić uwagę?

Dzięki znaczącym obniżkom cen upowszechniają się diody LED. Są przede wszystkim energooszczędne, trwałe i dają naturalne światło, które nie męczy oczu.

Zapewniają również duże możliwości odważniejszym inwestorom i projektantom. Na przykład dzięki wodoszczelnym taśmom LED będziemy mogli podświetlić bezpośrednie otoczenie zlewu. Jaskrawe, neonowe diody pozwolą z kolei uzyskać fantazyjne efekty iluminacji barki, szafki, czy innego elementu, który chcielibyśmy wyeksponować.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Jak udekorować stół wielkanocny

  wielkanocny stół

  Jak udekorować stół na Wielkanoc? Zobacz 4 propozycje dekoracji i wybierz styl, który najbardziej ci odpowiada.

  Tynki strukturalne do wnętrz

  Wiele mówi się o tym jak projektować unikalne i niezwykłe wnętrza. Co jednak zrobić, gdy kolorowe akcenty i dodatki nie wystarczą? Odpowiedzią mogą być tynki strukturalne do wnętrz.

  Przechowywanie rzeczy w małym mieszkaniu

  Jak przechowywać rzeczy w mieszkaniu, w którym nie ma zbyt wiele miejsca? Jak wykorzystać potencjał danego mieszkania?

  Lewe czy prawe? Jakie drzwi wybrać?

  Stając w markecie przed decyzją o wyborze drzwi, gdy batalię dotyczącą koloru oraz materiału mamy już za sobą, do określenia pozostaje nam dużo bardziej kłopotliwą kwestię, a mianowicie- jaki typ drzwi zamówić?

  Pomysłowe akcesoria do kuchni i mieszkania

  A gdyby tak zamiast deski do krojenia był termos na wodę a za maselniczkę służył melonik? Świat stanął na głowie?

 • Bądź na bieżąco