Odświeżacz do samochodu domowej roboty

Samochody

pomarańcze

zapach


naturalny odświeżacz do samochodu z pomarańczy

Lubicie, gdy w waszym aucie ładnie pachnie? Często stosujemy do tego odświeżacze powietrza, zapachowe plakietki, olejki itp. Dziś pokażemy wam jak zrobić własny, naturalny odświeżacz do samochodu.

Do stworzenia naszego naturalnego odświeżacza powietrza do samochodu wykorzystamy:

  • skórkę z 1 pomarańczy,
  • kawałek firany (może być inny przewiewny materiał),
  • kawałek ciemnej nitki (może być dratwa, jest bardziej wytrzymała),
  • nożyczki.

Naturalny odświeżacz do samochodu

kawałek firany w kształcie kwadratu

Wycinamy kwadrat z firany lub innej przewiewnej tkaniny.

W pierwszej kolejności wycinamy z firany kwadrat o długości boku ok. 30-35 cm. Odświeżacz będzie miał mniejsze rozmiary. Dlaczego więc aż tyle? Ułatwi nam to przytrzymanie w trakcie wiązania odświeżacza. Nie przejmujcie się, że boki nie są proste lub postrzępione. Nie ma to wpływu na efekt końcowy.

poszatkowana skórka pomarańczy pachnie

Szatkujemy skórkę pomarańczy w drobną kostkę.

Następnie, skórkę z 1 pomarańczy tniemy w kostkę. Czujecie ten zapach? Robi się miło i przyjemnie. Wiele osób ma pozytywne skojarzenia z pomarańczami. Już na sam zapach wydzielają się endorfiny.

pocięta pachnąca skórka z pomarańczy

Umieszczamy skórkę na środku firany.

W kolejnym kroku, wsypujemy poszatkowaną skórkę z pomarańczy na środku wyciętego kawałka firany. Później łapiemy 4 rogi firany i łączymy ze sobą. Powoli układamy kształt naszego naturalnego odświeżacza do auta.

wiązanie odświeżacza powietrza

Chwytamy w taki sposób, by ułatwić związanie odświeżacza.

W następnej kolejności, musimy związać nitką lub dratwą wszystkie boki wyciętej tkaniny. Nitka jest podwójna, dzięki czemu jest mocniejsza i nie będzie się przerywać. W przypadku dratwy, wystarczy zawiązać pojedynczo. Nitkę kilkukrotnie obwiązujemy wokół miejsca, w którym ścisnęliśmy tkaninę.

cięcie firany

Odcinamy nadmiar tkaniny.

Na koniec, odcinamy nadmiar tkaniny i wiążemy końce nitki, by zrobić zawieszkę. Voilà! Nasz własny odświeżacz do auta, bez zbędnych chemicznych dodatków jest gotowy.

odświeżacz samochodowy

Efekt końcowy. Gotowy odświeżacz do auta.

 Odświeżacz tego typu z powodzeniem można umieścić też w łazience lub w pomieszczeniu, w którym lubimy się relaksować, czytać, odpoczywać. W przypadku samochodów, warto umieścić go blisko wentylatora. Wówczas powietrze będzie przezeń przechodzić delikatnie zmieniając swój zapach.

naturalny odświeżacz do samochodu o zapachu pomarańczy

Oto jak nasz odświeżacz prezentuje się w aucie.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Jeden Komentarz