Oryginalny pomysł na prezent na osiemnastkę

Z okazji

okazje

pomysły

prezenty

urodziny


Fot. sxc.hu

Kupowanie prezentów nigdy nie było proste. Zwłaszcza takich na szczególne okazje. Co kupić nastolatkowi z okazji osiemnastych urodzin? Podpowiadamy.

Osiemnaste urodziny to dla każdego nastolatka ważna uroczystość. A każdą uroczystość trzeba zaakcentować odpowiednim podarunkiem. Najczęściej jest to koperta z paroma groszami, dla dziewczyn biżuteria, niekiedy też śmieszne gadżety (te jednak najczęściej wręczają znajomi). Pisząc ten artykuł chcielibyśmy wyjść poza te ramy i zaprezentować inne, nietypowe prezenty na osiemnastkę. Jeśli jesteś rodzicem, chrzestnym jubilata lub kimś mu bliskim, nie chcesz wręczyć kartki z gotówką lub innego klasycznego prezentu, ten artykuł jest dla ciebie. Pamiętaj jednak, że cena i dostępność naszych propozycji zależą od miejsca zamieszkania jubilata.

Lot na motoparalotni

Jest to kilkunastominutowy lot na wysokości ok. 1000 metrów z instruktorem. Różnica między paralotnią a motoparalotnią polega na silniku na końcu maszyny. Ta druga jest w niego wyposażona. Pasażerowie siedzą w „stelażu” w opartymi nogami. W paralotniach nogi swobodnie zwisają. Jest to prezent dla odważniejszych nastolatków. Ceny zaczynają się od ok. 150zł na zakupach grupowych i osiągają wysokość do 300zł.

Zabiegi w salonie kosmetycznym dla 2 osób

Prezent przede wszystkim dla świeżo upieczonej osiemnastolatki. W prezencie muszą się znaleźć koniecznie 2 vouchery – nastolatki wszędzie chodzą z koleżanką. Pakiet zabiegów może zaproponować sam salon. Zdecydowana większość z nich ma taką opcję. Ceny będą bardzo różne w zależności od salonu, liczby i rodzajów zabiegów. Zabiegi na twarzy, manicure czy pedicure są tańsze niż te na całe ciało. Niezależnie od wszystkiego, do prezentu kieruj się jedną zasadą: zabiegi mają być relaksacyjne. Ceny takich pakietów kosmetycznych zaczynają się mniej więcej od 150-200zł za 2 osoby (pakiet zabiegów na dłonie, włosy).

Kosz alkoholi i książka profesjonalnego baristy

Prezent „dla dorosłego”. Zestaw różnych alkoholi od whisky przez rum, wódkę, likier, na soku do drinków skończywszy. Do tego profesjonalna książka dla barmanów. Prezent niekoniecznie dobrze przyjmowany przez rodziców jubilata. Dla niego samego jednak, wyraźny znak, że od teraz traktowany jest, jak dorosły. Cena profesjonalnych książek zaczyna się od ok. 70zł z dostawą. Koszt koszyka z alkoholem będzie ściśle uzależniony od jego zawartości. Możesz spokojnie założyć nie mniej niż 200zł.

Wyjazd na weekend dla 2 osób

Wyjazd relaksacyjny dla 2 osób (jubilat z kolegą/koleżanką lub chłopakiem/dziewczyną). Ceny za pobyt w hotelu z 1 noclegiem, wyżywieniem i paroma atrakcjami może kosztować w okolicach 300zł (za 2 osoby). W tej cenie zazwyczaj będzie jedna prosta atrakcja – w przypadku spa na przykład masaż, albo zabieg pielęgnacyjny na twarz. Może być też skromna wycieczka fakultatywna np. po zamku, w którym organizowany jest nocleg. Dobre oferty można znaleźć na zakupach grupowych. Nie zapomnij o koszcie dojazdu, który musisz dodatkowo policzyć.

Lot szybowcem

Prezent dla miłośników przestworzy i adrenaliny. Lot w maszynie napędzanej wiatrem. Przygoda trwająca ok. 15minut będzie idealnym prezentem, który każdy osiemnastolatek zapamięta do końca życia. Minimalną cenę lotu, jaką można przyjąć to 350zł za lot od osoby. Jest to jednak jedna z coraz częściej oferowanych atrakcji. Stąd warto rozejrzeć się za promocjami.

Kurs tańca dla 2 osób

Dla zakochanych osiemnastolatków mogą to być kursy tańca towarzyskiego. 6 lekcji można dostać za ok 140zł. W przypadku zajęć dla solistów można w ofercie szkoły zapytać o specjalne vouchery na prezent lub wykupić 2 karnety na wybrany miesiąc. 2 karnety/vouchery umożliwią nie tylko naukę czegoś nowego ale i dadzą okazję do poplotkowania ze znajomym.

Gazeta z jubilatem na okładce

Niebanalny prezent, który może być pamiątką do końca życia a przy tym świetną dekorację na ścianę. Prezent wygląda, jak pierwsza strona gazety (czasopisma lub gazety codziennej). W głównej części znajduje się zdjęcie jubilata oraz w przypadku opcji z gazetą codzienną, z artykułem (gotowym, proponowanym przez wykonawcę lub swoim własnym). Koszt takiej 1 strony, to wydatek od 40zł do nawet 150zł. Cena zależy od złożoności projektu. do wydruku trzeba doliczyć koszt ramki.

Bilety do parku linowego dla dwojga

Park linowy to taki „małpi gaj” dla dzieci i dorosłych. Zawieszone na wysokości kilku metrów przeszkody i odważni, którzy przez te przeszkody przechodzą. Podczas przejść, klienci parku są cały czas zabezpieczeni uprzężami i grubymi, profesjonalnymi linami. Koszt przejścia takim parkiem dla 2 osób nie powinien przekroczyć 100zł.

Jazda gokartem

Zabawa nie tylko dla dzieci. Koszt 4 przejażdżek po 10min, to wydatek ok 100-120zł. Jest to jedna z tych rozrywek, która często pojawia się na zakupach grupowych. Dlatego warto przejrzeć oferty w pobliskich miastach, czy gdzieś nie będzie taniej.

Zajęcia z nurkowania

Może się wydawać, że jest to sport bardzo drogi. Tymczasem jednorazowe zejście pod wodę z instruktorem nie musi przekroczyć 140zł. W cenie jest opieka profesjonalnego instruktora, wykład teoretyczny, wypożyczenie sprzętu i około godziny pod wodą.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>