Pasowanie na przedszkolaka

Dom

dzieci

pasowanie przedszkolaka


Fot. sxc.hu

Zbliża się wielki dzień. Twoje dziecko idzie do przedszkola. W związku z tym czekają je zabawy z innymi dziećmi, wspólne leżakowanie oraz.... pasowanie na przedszkolaka.

Jeśli zastanawiasz się na czym polega pasowanie na przedszkolaka, to szybko odpowiadamy. Polega to na uroczystym nadaniu maluszkowi tytułu przedszkolaka a tym samym przyznaniu mu praw uczęszczania na zajęcia dydaktyczne i rozrywkowe organizowane przez przedszkole.

Pasowanie przedszkolaka w praktyce

W praktyce wygląda to tak, że z miesiąc czy dwa po pierwszym dniu przedszkola, organizowana jest uroczystość dla maluszków i ich opiekunów. Na tę okoliczność przedszkolaki uczeni są w trakcie swoich zajęć piosenek i wierszyków, które zaprezentują przed innymi dziećmi, rodzicami i dziadkami. W tym dniu najważniejsze miejsce zajmują najmłodsi. To oni zostają wzywani imiennie do pani dyrektor (czy innej wyznaczonej osoby), która „pasuje na przedszkolaka” wszystkie dzieci, które dopiero zaczęły uczyć i bawić się w przedszkolu.”Pasowanie” sprowadza się do dotknięcia obu ramion każdego dziecka np. ogromnym ołówkiem, albo sztucznym kwiatkiem i wręczenia dyplomu. Szczegóły zależą od przedszkola. O tym kiedy jest to organizowane rodzice mogą zostać powiadomieni specjalnym zaproszeniem wręczonym przez malucha lub przedszkolankę albo informacją obwieszczoną na tablicy ogłoszeń (warto więc na nią czasem zerkać).

Jak ubrać przedszkolaka na pasowanie

Pasowanie przedszkolaka to oficjalna uroczystość a strój ma podkreślić wagę tego wydarzenia. Z drugiej strony nie ma sensu przesadzać z „oficjalnością” stroju. W związku z tym klasyczna kombinacja czarno-biała będzie idealna. Chłopca nie trzeba wciskać w galowe spodnie. Wystarczą jeansy. Strój dziewczynki można z kolei urozmaicić kolorowymi rajstopkami.

W niektórych przedszkolach opiekunowie sugerują strój w związku na przykład z planowanym przedstawieniem czy przyjętą konwencją np. wszystkie dzieci mają się ubrać możliwie kolorowo albo wszystkie mają mieć białą bluzkę, koszulę lub sweterek.

Pasowanie przedszkolaka oczami rodzica

Każdego rodzica podczas pasowanie na przedszkolaka przepełnia dumą fakt, że maluch potrafi coś zaprezentować, wystąpić przed innymi, że nauczył się w przedszkolu nowej piosenki czy wierszyka. Pasowanie jest też takim momentem, w którym rodzic uświadamia sobie, że jego dziecko dojrzewa i nie będzie wiecznie małym i słodkim berbeciem. Jeśli czujesz drogi rodzicu smutek z tego powodu, nic w tym złego. Pamiętaj jednak, że dorastanie to naturalna kolej rzeczy i nie tylko niemowlęctwo ale każdy wiek dziecka przyniesie ci wiele radości.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Ferie zimowe z dzieckiem

  Jeśli nie wysyłasz dziecka na ferie obóz zimowy czy do babci, możesz zapewnić mu atrakcje także w domu. Ferie w domu nie muszą być nudne. Wszystko zależy od twojej inwencji i upodobań dziecka. Podpowiadamy co robić w ferie zimowe z dzieckiem.

  Dieta w ciąży

  Zioła w ciąży

  Jeśli spodziewasz się dziecka, pilnuj odpowiedniej diety. Co jeść w ciąży, czego nie można jeść w ciąży? Zobacz.

  Wakacje z dzieckiem – o czym pamiętać?

  Wakacje z dzieckiem, to przede wszystkim odpowiedzialność za drugą osobę. Dlatego planowanie podróży z dzieckiem, zwłaszcza malutkim zmusza nas do podjęcia działań, które zapewnią mu bezpieczeństwo, a nam względny komfort i spokój.

  Kanapki z pomysłem i śmieszne przystawki

  kanapki na śniadanie

  Śmieszne śniadanie? Zabawna przystawka? Zobacz nasze pomysły!

  Zabawy dla dzieci – stare i nowe pomysły

  Zabawy dla dzieci

  Gra w linkę,w gumę, a może klasy? Gry w domu, na dworze, edukacyjne i ruchowe? Dobrze trafiłeś. Zobacz koniecznie artykuł!

 • Bądź na bieżąco