Podziękowania dla gości weselnych - pomysły

Z okazji

ślub

wesele


Wysyłanie zaproszeń na śluby i wesela to rzecz powszechna i oczywista. Coraz popularniejsze stają się też podziękowania dla gości weselnych.

 

W jaki sposób to zrobić by nie wyszło nachalnie albo tandetnie? Opcji jest kilka. Podpowiadamy.

 

Tutaj najlepiej sprawdza się zasada im mniej, tym więcej. Niech w ramach podziękowań dla gości będzie to mały upominek, ale efektownie zapakowany, z jakimś wyróżniającym się elementem, wstążką czy zapinką.

Źródło: slubnezakupy.pl

Źródło: slubnezakupy.pl

Źródło: slubnezakupy.pl

Źródło: slubnezakupy.pl

Do takiego pudełeczka można włożyć cukierki, migdały, cebulki kwiatów bądź inny drobny podarunek. Tak zapakowane podziękowania są też eleganckim elementem dekoracyjnym stołu. Kolor pudełeczek i kokardek można dopasować do wystroju sali, czy elementów garderoby pary młodej (np. kwiatów w butonierce).

Źródło: slubnezakupy.pl

Źródło: slubnezakupy.pl

Podziękowania mogą być też smaczne, zazwyczaj słodkie. Tradycyjne są już czekoladki. Innym rozwiązaniem są drobne upominki z lokalnymi specjałami.

Źródło: slubnezakupy.pl

Źródło: slubnezakupy.pl

Źródło: slubnezakupy.pl

Źródło: slubnezakupy.pl

Podziękowania dla gości weselnych można ując w tradycyjnej formie – pisząc je po prostu. Warto jednak zamiast zwykłego „Dziękujemy”, dorzucić coś wyjątkowego. Przykładów takich podziękowań dla gości jest dużo. Niektóre można włożyć do pudełeczka z upominkiem, lub zapakować same np. zwinąć w rulonik i przewiązać wstążką.

Podziękowania dla gości weselnych mogą mieć też postać figurki z datą ślubu. Bardzo popularne są figurki aniołków, ale też te w kształcie łabędzi ( które symbolizują małżeństwo) lub słoników z trąbami zakręconymi do góry. Takie figurki można postawić później na półce czy parapecie. Mogą być ozdobą w pomieszczeniach i przypominać o wzruszających chwilach.

Innym pomysłem godnym polecenia są cebulki kwiatów lub pojedyncze czekoladki, pralinki zapakowane w efektowne opakowanie.

Źródło: Cukiernia Sowa

Źródło: Cukiernia Sowa

Dobrym pomysłem na prezent dla gości weselnych będzie też zdjęcie z dedykacją albo, tu trzeba bardziej się postarać, podarowanie płyty ze zdjęciami i piosenkami,  jakie leciały na weselu.

Organizując prezenty dla gości weselnych warto przemyśleć to jaki charakter ma wesele, jacy są nasi goście i pod tym kątem przygotować dla nich upominki. Czasem pomysł potrafi przyćmić wartość takiego podarunku. Wcale nie musi być drogi. Liczy się gest!

autor: o-nie


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  6 pomysłów na welon

  Klasyczny welon, a może czepek, a może kwiatowe ozdoby do włosów? Zobacz 6 pomysłów na to, czym ozdobić włosy panny młodej w dniu ślubu.

  Co podarować zamiast kwiatów na wesele

  Choć piękne i kojarzą się nam z uroczystościami, są wyjątkowo nietrwałe. Warto więc pomyśleć o innym upominku niż kwiaty cięte, wybierając się lub planując własne ślub i wesele.

  Suknia ślubna - inspiracje dla Panny Młodej

  Suknia ślubna to najważniejsza sukienka w życiu każdej kobiety. Dlatego każda przyszła żona chce wybrać tę najlepszą, wyjątkową. Tylko co zrobić, jeśli panna młoda nie wie, co jej się podoba?

  Jak się ubrać na wesele i ślub - porady dla gości i Młodej Pary

  ubiór na ślub wesele

  Jeśli zastanawiasz się, w co się ubrać na ślub czy wesele, zobacz koniecznie ten artykuł. Porady ze zdjęciami!

  4 pomysły na kreatywny prezent dla małego dziecka

  Zabawy plastyczne

  Wśród produktów do kreatywnej zabawy znajdziesz wiele ciekawych produktów. My wybraliśmy 4 kategorie warte uwagi.

 • Bądź na bieżąco