Pomysł na prezent dla szefa

Z okazji


Fot. Źródło: sxc.hu

Wręczanie prezentów bywa tak samo przyjemne jak ich dostawanie. Sytuacja może się jednak skomplikować, jeśli obdarowywanym jest nasz...szef.

Co kupić, by nie wyszło głupio, tandetnie, pretensjonalnie? Jak wpaść na pomysł na prezent dla szefa? Podpowiadamy.

Prezent z okazji…

Okazja, którą możemy wykorzystać, by sprezentować szefowi upominek może być różna: urodziny, imieniny, rozpoczęcie/dokończenie ważnego projektu, święta czy narodziny dziecka. Oczywiście pomysł na prezent musi być uzależniony od sytuacji, by pasował i nie wprawiał w zakłopotanie. Gdy znamy okazję, jaką chcemy wykorzystać warto wcześniej poznać szefa/szefową z innej strony. Co lubi, jak się nosi, co sprawi mu/jej radość, z czym wypadniemy w jego/jej oczach dobrze. Warto obserwować jego/jej zachowania, dokładnie zlustrować gabinet i biurko. Czy ma na nim porządek, czy stoi tam ramka ze zdjęciem rodziny, czy wokół siebie ma porządek czy może ma z tym problem. Jaką prasę czyta, jakie kolumny – czy przegląda łamy sportowe – to też informacja, czy śledzi tylko wyniki parkietu i kursy walut. A może zaczytuje się w tematach politycznych? Wszystko można sprawdzić podpatrując. Oczywiście dyskretnie.  Jeśli szef jest skryty i nie dał się wcześniej poznać z innej strony jak praca można poszukać czegoś neutralnego na podarunek.

Ciekawy i trafiony prezent dla szefa/szefowej może postawić pracownika w zupełnie innym świetle. Zdradzić jego bystry umysł, pomysłowość, kreatywność i zaangażowanie – czyli wszystkie cechy, jakie w CV swoich pracowników chce widzieć każdy szef. Warto się postarać.

Co podarować szefowi/szefowej?

Zazwyczaj prezenty, szczególnie w dużych firmach czy korporacjach, pracownicy robią wspólnie. Ze zrzutki można otrzymać całkiem niezłą kwotę za którą można kupić całkiem niezły prezent. Najlepiej wtedy wybrać coś bardziej ekskluzywnego, z wyższej półki. Ale czasem liczy się po prostu trafność i oryginalność pomysłu.

Obowiązki szefa/szefowej wiążą się z dużą odpowiedzialnością i stresem. A to rodzi frustracje i niepotrzebne spięcia na linii szef – podwładny. Taka sytuacja może być pretekstem do zrobienia szefowi – np. na urodziny czy imieniny prezentu. Warto więc wyczuć odpowiedni moment i podarować mu/jej Voucher do SPA. Relaks z masażem, sauną, basenem i zabiegi kosmetyczne na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Do takiego zestawu można też dołączyć zaproszenie do kina na dobrą komedię lub na występ kabaretu – jeśli taki występuje akurat w okolicy. Taki prezent jest przy okazji bardzo wymowny co do sytuacji w jakiej znajduje się nasz zwierzchnik – na pewno doceni starania swoich podwładnych.

Jak jesteśmy przy zaproszeniach można także pomyśleć o bilecie na mecz (bądź inne ważne wydarzenie sportowe). Oczywiście pod warunkiem, że obdarowywany choć trochę lubi sport i takiego zaproszenia nie odda komuś innemu, by nie ma już karnetu sezonowego na mecze swojej ulubionej drużyny. Warto zapamiętać by było to zaproszenie było podwójne (lub rodzinne jeśli szef/szefowa mają dzieci). A jeśli szef jest fanem jakiejś drużyny, konkretnego zawodnika można postarać się o jakiś ciekawy gadżet kupiony na przykład na licytacji (piłka, kask, koszulka, szalik). Jak będzie okraszony dodatkowo autografem – szef z radości oszaleje!

Być może szef to zapalony miłośnik sztuki. Tutaj możemy wykorzystać jego wrażliwość estetyczną i kupić elegancki album poświęcony konkretnym nurtom w sztuce (malarstwo, rzeźba, grafika…) Można postarać się o wyrafinowane przybory na biurko czy eleganckie wydania introligatorskie, np. album:

album

Elegancki album na zdjęcia. Produkt znajdziesz na: luxuryproducts.pl

Można też w ramach pomysłu na prezent wybrać reprodukcje znanego, ulubionego artysty. Takie obrazki mogą ozdobić ścianę w gabinecie szefa. Albo u niego w domu.

Biurko to też duże wyzwanie i pole do popisu, jeśli chodzi o prezenty polecić możemy np. zegar na biurko. W dzisiejszych czasach mamy pełną gamę pomysłów. Od klasycznych, po… globusy.

zegarek na biurko

Elegancki i bardzo nietypowy zegarek na biurko. Produkt znajdziesz na: markowe24.com

Innym pomysłem na wykorzystanie biurka, jest zakup akcesoriów. Taki komplet może zawierać: podstawkę na długopisy, podstawkę na biurko, pojemnik na karteczki do notatek, pojemnik na dokumenty, wizytownik itp itd. Im droższy komplet tym więcej akcesoriów.

komplet na biurko

Stylowy komplet akcesoriów biurkowy uszlachetni każde miejsce pracy. Produkt znajdziesz na: luxuryproducts.pl

I jeszcze coś na ścianę:

zegar szefa

Dla przełożonego z poczuciem humoru. Produkt znajdziesz na: http://zrobprezent.pl

Jeśli szef/szefowa ma poczucie humoru i jest typem ruchliwym – nie usiedzi w miejscu można pomyśleć o czymś oryginalnym, co pozwoli na koncentrację i ruch jednocześnie. Dobra opcja na prezent w tym wypadku będzie mini bilard lub mini golf. Albo też mini perkusja.

perkusja na biurko

Polecamy muzykalnemu pracodawcy. Produkt znajdziesz na: crazykrowa.pl

Coś z używek? Choć to może być ryzykowany pomysł na prezent dla szefa. Jeśli jest osobą palącą można spróbować z cygarami, lub zestawem do cygar:

Produkt znajdziesz na: valdaro.pl

Produkt znajdziesz na: valdaro.pl

Lub szklankami i karafką jako opcja dla gości do biura.

Produkt znajdziesz na: luxuryproducts.pl

Produkt znajdziesz na: luxuryproducts.pl

Z kupnem alkoholu lepiej nie ryzykować, ale jeśli szef/szefowa lubi wina można podarować zestaw otwieraczy:

Zestaw do wina zawiera wszystkie akcesoria niezbędne do elegenckiego otworzenia butelki i zaserwowania wina. Produkt znajdziesz na: artmagic.pl

Zestaw do wina zawiera wszystkie akcesoria niezbędne do elegenckiego otworzenia butelki i zaserwowania wina. Produkt znajdziesz na: artmagic.pl

lub podstawkę na butelkę z alkoholem:

Produkt znajdziesz na: blomus.pl

Produkt znajdziesz na: blomus.pl

Szefowej może przydać się elegancki schowek na biżuterię, albo na przykład parasol i to nie byle jaki:

Produkt znajdziesz na: luxuryproducts.pl

Produkt znajdziesz na: luxuryproducts.pl

Perfumy, piękny krawat, koszula czy elegancki zegarek – takie prezenty potrafią wzbudzać zachwyt i wdzięczność, ale należy z nimi uważać. Mogą  się wydać niektórym zbyt osobiste no i można nie trafić w gust. Niemniej jeśli wiemy co z takich rzeczy wzbudzi szczerą radość u naszego pracodawcy warto poszukać czegoś w tym właśnie klimacie.

A może mamy z szefem przyjacielskie stosunki, dzieli nas niewielka różnica wieku i mamy takie samo poczucie humoru? Warto wtedy wyjść z czymś oryginalnym i z przymrużeniem oka – co poprawia humor i dodaje energii jak np: papier toaletowy sudoku, rejs motorówką, skok na banji, kupon-kurs tańca. A może jest amatorem wędkowania lub gry w bule? Pomysły na prezent same się nasuwają.

To na jaki pomysł na prezent dla szefa/szefowej wpadniemy zależy od tego jak dobrymi obserwatorami jesteśmy. Zawsze bierzmy pod uwagę wiek, płeć, temperament, zainteresowania i poczucie humoru szefa. A to już otwarta droga do worka z pomysłami na prezent. Powodzenia!

 autor: o-nie

1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Jeden Komentarz