Pomysł na walentynki - scenariusz na wieczór

Z okazji

14 lutego

pomysły

randka

walentynki


Walentynki 14 lutego

Fot. sxc.hu

Pomysły na Walentynki? Zobacz najpopularniejsze pomysły polskich internautów.

Czy Walentynki to święto tylko serduszek i bombonierek? Absolutnie nie! Wyjątkowy prezent na specjalną okazję, jaką jest Święto Zakochanych to nie tylko upominki czy kwiaty. To również ciekawy pomysł na to, jak spędzić czas z ukochaną osobą w taki sposób, by okazać jej jaka jest dla nas ważna a jednocześnie byśmy my sami mogli się nią nacieszyć. lifeislife.pl chciałoby zaproponować kilka najczęściej praktykowanych przez internautów pomysłów na Walentynki.

Romantyczne śniadanie/kawa/herbata

Walentynki można zacząć wspólnym śniadaniem na pięknie nakrytym stole. Czekoladki w kształcie serca, płatki kwiatów czy po prosty serduszko z ketchupu czy pomidora. Jeśli nie chcesz lub nie możesz zostać w domu z drugą połową, nic też nie stoi na przeszkodzie by wybrać się na kawę czy herbatę na miasto. Kawiarnie na pewno zadbają by tego dnia atmosfera walentynkowa nie zniknęła. Jeśli Walentynki wypadają w środku tygodnia, możesz przygotować swojej połówce kanapki w wyciętego z chleba w kształcie serca lub wrzucić do drugiego śniadania krótki liścik miłosny (np. z krótkim wyznaniem lub życzeniami na cały dzień).

Romantyczna kolacja

Klasyczną kolację we dwoje  możesz zorganizować zarówno w domu, jak i w restauracji. Pierwszy wariant omówimy w pkt.2 poniżej. W tym punkcie zostańmy przy opcji „poza domem”. Przede wszystkim pamiętaj by na docelowe miejsce nie wybierać żadnego fastfood-a, bo jest to po prostu nieromantyczne.  Walentynki są świętem komercyjnym i na 99% tego dnia w każdej restauracji będą tłumy. Zatem: poświęć jedno popołudnie by obejść kilka lokali, wybierz najatrakcyjniejszy, w którym znajdzie się jedno ustronne miejsce i zarezerwuj je. Jeśli robisz dla swojej połówki niespodziankę, uprzedź ją iż tego wieczoru lepiej sprawdzi się np. sukienka (wersja dla pań) lub koszula do jeansów (wersja dla panów), chyba że wybrałeś/łaś miejsce w którym strój tego dnia nie ma najmniejszego znaczenia.

Romantyczny wieczór we dwoje

Wariant 1 tylko zamiast wyjść, zostajecie z drugą połową w domu. Jeśli macie mało czasu dla siebie lub nie lubicie tłumów (których 14 lutego można się spodziewać) ta opcja będzie idealna. Wieczór można zacząć romantyczną kolacją przy świecach. Wino, dobre jedzenie a w tle romantyczna muzyka. Jeśli jest taka możliwość, po kolacji włącz muzykę nieco głośniej i tańczcie spokojnie w jej rytm. Możecie także spędzić nieco czasu w luźniejszej atmosferze. Usiądźcie na kocu, czy kanapie. Zróbcie sobie nawzajem masaż, obejrzyjcie film (może czarno-biały?) zajadając się popcornem i słodyczami.

Noc w hotelu

Opcja również dla par mieszkających razem, urozmaici związki z długim stażem. Nie zapomnij o szampanie i truskawkach!

Weekend poza miastem

W dzisiejszych czasach loty można wykupić już za złotówkę a jeśli nawet w okresie Walentynek są nieco droższe, nie oznacza że wyjazd nie może się odbyć tydzień przed czy tydzień po Święcie Zakochanych. Za bardzo niskie kwoty (jak na taką wyprawę) możesz zarezerwować lot, zamówić nocleg i spędzić popołudnie oraz noc np. w Paryżu czy Barcelonie. Jeśli jest to jednak za złożona sprawa, zawsze pozostaje wynajęcie domku z kominkiem w pięknych polskich górach, domek na mazurach czy w lesie w ramach tzw. agroturystyki. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, własna działka pięknie udekorowana świeczkami będzie również cudownym miejscem.

Teatr / kino

Pomysł dobry zwłaszcza dla osób, które np. ze względu na pracę nie mają czasu na tego typu rozrywkę. Jeśli mamsz zwyczaj korzystania z wejściówek na przedstawienia, tym razem zakup bilet wcześniej (byłoby krępująco zaprosić swoją drugą połowę na przedstawienie, którego się nie zobaczy z powodu braku miejsc).

Powrót do przeszłości

Dla par z dłuższym stażem. Ciekawym pomysłem żeby uczcić Walentynki jest powrót do miejsca, w którym się poznaliście, w którym byliście na pierwszej randce z którym macie szczególne wspomnienia.

Prezent dla niej

Niespodzianka, która zadziała zdecydowanie skuteczniej w sytuacji, gdy jest „wręczona” kobiecie. Jeśli spadł śnieg, możesz przed oknem ukochanej wydeptać z kroków serduszko i imię pani swojego serca. Możemy to samo uczynić sprayem. Jeśli śniegu brak, możesz przygotować stosowny transparent i ulokować go naprzeciw okna dziewczyny/żony lub w miejscu do którego tego dnia będzie się udawać np. na przystanku. Pamiętaj jednak, że jest to trochę ryzykowny prezent na Walentynki. Dla niektórych pań taka forma wyrazu uczuć mogłaby być zbyt krępująca. Pamiętaj by chwilę się zastanowić czy taki prezent pasowałby twojej połówce.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>