Praktyczne gadżety dla kierowców

Samochody

gadżety

kierowca


Gadżety samochodowe

Fot. Źródło: materiał prasowe Norauto

Zobacz 5 gadżetów, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo kierowcy.

Innowacyjne rozwiązania motoryzacyjne znajdują zastosowanie nie tylko przy konstruowaniu silników czy akcesoriów tuningowych. Pełno ich także w gadżetach do codziennego użytku. Zobacz 5 gadżetów, które przydadzą się tobie lub komuś z twojego otoczenia, w trakcie podróży samochodem.

Stopsleep

Stopsleep to nowinka techniczna, która ostrzega kierowcę o niebezpiecznych objawach przemęczenia, które mogą prowadzić do zaśnięcia za kierownicą.

Stopsleep składa się z nadajnika USB i nakładki na palce, której wnętrze jest pokryte czujnikami monitorującymi aktywność układu nerwowego. Dzięki temu urządzenie zaalarmuje kierowcę, gdy poziom jego zmęczenia zacznie zagrażać bezpieczeństwu na drodze.

Ładowarka samochodowa z technologią Fast Charge

Technologia Fast Charge sprawia, że urządzenie ładuje się 70% szybciej niż przy użyciu klasycznej ładowarki samochodowej. Dzieje się tak dzięki dynamicznej regulacji napięcia skokowego i podnoszeniu natężenia prądu.

Tego typu ładowarka (np. 4X Xenic) okazuje się więc niezastąpiona, gdy w czasie jazdy przykładowo padnie bateria w telefonie, a trzeba wezwać pomoc.

Booster – zapasowa energia dla samochodu

Przenośna bateria to ratunek, gdy akumulator w samochodzie odmawia posłuszeństwa, problem odczuwany zwłaszcza zimą. Dzięki boosterowi można łatwo uruchomić pojazd z rozładowanym akumulatorem – bez pomocy innego kierowcy czy konieczności czekania, aż urządzenie się naładuje.

Warto wiedzieć, że w sprzedaży są dostępne także boostery wyposażone w superkondensator (np. Booster Norauto Premium MF450), charakteryzujące się krótkim czasem ładowania i pracą w skrajnych warunkach termicznych.

Kosmetyki samochodowe

Zimą samochód wymaga specjalnego traktowania. Pomocne okażą się zimowe preparaty do samochodu, takie jak:

 • niewidzialna wycieraczka – czyli płyn do szyb z formułą Rain Repellent. Dzięki właściwościom hydrofobowym (odpychającym krople wody) poprawia widoczność w czasie jazdy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jednocześnie ułatwia usuwanie szronu z szyb.
 • odmrażacz do zamków – preparat penetruje wnętrze mechanizmu i w ciągu kilku sekund rozmraża zamek samochodowy.

Podgrzewana mata na fotele

Matę wystarczy założyć na fotel i podpiąć do gniazda zapalniczki. Już po chwili poczujesz kojące ciepło, a zimowa wyprawa stanie się o wiele przyjemniejsza… Co istotne – mata działa tylko wtedy, gdy ktoś na niej siedzi.

Szybka ładowarka samochodowa czy podgrzewana mata na fotel sprawią, że samochód stanie się jeszcze wygodniejszym środkiem transportu – po pewnym czasie trudno będzie wyobrazić sobie podróż bez tych udogodnień.

Źródło: lifeislife.pl/norauto.pl


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  6 rad jak lepiej prowadzić samochód w dużym mieście

  prowadzenie auta w mieście

  Maruder na drodze w dużym mieście, gdzie korki są codziennością może irytować. Dziś garść sprawdzonych rad, jak radzić sobie na drodze w dużym mieście.

  Leasing samochodu – na czym polega?

  Leasing na samochód

  Samochód w firmie to rzecz niezbędna, jednak nie każdego przedsiębiorcę stać na zakup pojazdu. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązanie tego problemu wbrew pozorom nie jest trudne.

  Podróżowanie samochodem zimą

  podróżowanie samochodem zimą

  Bezpieczne podróżowanie autem zimą może być wyzwaniem. Polacy coraz częściej wybierają się samochodem na narty np. do Włoch. Zobacz, co zrobić, by podróżowało się bezpieczniej.

  Opony zimowe vs opony letnie

  Na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie różnią. To tylko pozór. Różnice są i to istotne. Te przekładają się na bezpieczeństwo, komfort jazdy i oszczędności.

  Samodzielne tankowanie gazu krok po kroku

  O ile tankowanie benzyny czy oleju napędowego nie stanowi problemu dla kierowców o tyle samodzielne tankowanie gazu to już poważna sprawa.

 • Bądź na bieżąco