Prezent dla dziewczyny. Prezent dla siostry. Pomysły na prezent dla niej.

Z okazji

prezent dla dziewczyny

prezent dla kobiety

prezenty


prezent dla dziewczyny

Fot. sxc.hu

Potrzebujesz kilku sprawdzonych pomysłów na prezent dla dziewczyny, siostry, mamy, czy cioci? Możemy ci coś podpowiedzieć.

Co kupić na prezent dla dziewczyny?

Wiadomo, że to, co będzie miało największą wartość dla danej osoby, zależy od jej charakteru i ogólnie całej sytuacji. Jednej dziewczynie spodoba się własnoręcznie przygotowany upominek, inna doceni bardziej praktyczny prezent w postaci notatnika do pracy, którego ciągle zapomina kupić, a jeszcze inna najbardziej ucieszy się z koszulki albo wisiorka. Mimo to są takie rzeczy, które ucieszą większość pań. Podpowiadamy, co to takiego.

Pomysł na prezent mikołajkowy, urodzinowy, z okazji rocznicy

Prezent dla dziewczyny, kobiety, mamy, cioci, babci, koleżanki. Jest tyle okazji, żeby im coś podarować, że wreszcie kończą się pomysły. Książki, filmy, które chciałaby przeczytać, obejrzeć, perfumy, które uwielbiają, biżuteria, przy której zatrzymały się podczas ostatniej wizyty w centrum handlowym. Tego typu prezenty można nazwać „sytuacyjnymi” ze względu na to, że kupujemy je, ponieważ dana osoba wspomniała kiedyś, że określona rzecz jej się podoba i chciałaby ją posiadać. Ale co zrobić, jeśli nic nie wiemy na temat upodobań osoby, której chcemy zrobić prezent? Poniżej kilka sprawdzony pomysłów, które na pewno się sprawdzą.

  • Biżuteria – pierścionki, łańcuszki, kolczyki. Nim jednak takową rzecz zakupimy, musimy zorientować się, z jakiego metalu powinna być wykonana (np. nie wszystkie kobiety lubią żółte złoto). W tym celu warto sprawdzić, jaką biżuterię dziewczyna/kobieta nosi najczęściej. A jeśli nie nosi? W tym przypadku problem jest większy, ale nie znaczy to, że nie do rozwiązania. Pamiętać trzeba, że nienoszenie biżuterii może być po prostu wynikiem jej nieposiadania. Dlatego też można zainicjować rozmowę na temat np. dużego wisiorka na szyi kobiety, która właśnie siedzi przy stoliku obok czy też mija nas na chodniku. Najlepiej zrobić to, żartując z łańcuszka. Potem mimochodem zapytać „A Ty w sumie dlaczego nie nosisz?”.
  • Ubrania – temat klasyczny, ale bardzo trudny w realizacji, chyba że mamy dobrą miarę w oczach. Generalnie, jeśli znamy przyjaciółki lub siostrę dziewczyny, dobrze byłoby z nimi skonsultować swój pomysł czy wręcz pójść na zakupy. Warto też pamiętać o tym, żeby nie inwestować w rzecz, która stylem nie pasuje do naszej dziewczyny. Na przykład wściekły róż raczej nie zachwyci osoby lubiącej ciemne kolory, a miłośniczkę spodni nie zachwyci kusa spódniczka.
  • Voucher dla dwojga – brzmi dość luksusowo, ale nie w dobie zakupów grupowych. Dzień w spa wart kilkaset złotych można kupić już za 1/10 tej wartości. Podobnie sprawa ma się z wycieczkami. Taki kupon można nabyć tylko dla jednej osoby bądź też dla dwóch – większość kobiet chętniej spędzi dzień relaksu nie w samotności, ale np. z przyjaciółką.
  • Coś związanego z jej hobby – jeśli dziewczyna dużo chodzi po górach, warto znaleźć jakiś ciekawy album ze zdjęciami lub przewodnik. Jeśli kocha teatr, kupić bilety na jakieś wyjątkowe przedstawienie. Jeśli lubi adrenalinę, zakupić skok ze spadochronu lub na bungee.
  • Własnoręcznie przygotowane prezenty – kubek pomalowany farbami do porcelany, kolaż ze zdjęć, przygotowana własnoręcznie gigantyczna karta z życzeniami. Może być nawet tekturowa makieta miejsca lub obiektu, szalik zrobiony na drutach. Osoby, które nie potrafią gotować, mogą skusić się na własnoręcznie przygotowane ciasto.

Co na walentynki?

Podczas walentynek liczy się nastrój, nie prezenty. Nie każda kobieta lubi walentynkowy klimat, a więc przesadny romantyzm nie zawsze nam wyjdzie na zdrowie. Jeśli chcemy okazać nasze uczucia, lepiej będzie po prostu spędzić ten dzień lub wieczór z dziewczyną, wyłączając telefon i odcinając się od firmowej skrzynki e-mailowej. Dla niektórych fajnym sposobem spędzania takich wspólnych chwil będzie na przykład basen, łyżwy, spacer za dnia i/lub kolacja wieczorem przy świecach. Jeśli chcemy coś podarować, a nie mamy pomysłu, bezpiecznym prezentem dla dziewczyny będzie na przykład maskotka, biżuteria. Pary z dłuższym stażem mogą sobie pozwolić na seksowną bieliznę czy zabawki erotyczne. Oczywiście może to też być coś bardziej pomysłowego, np.:

  • Napisz własnoręcznie list i wyślij go pocztą – ale tak, aby mieć pewność, że dojdzie przed 14 lutego. Na kopercie napisz „Nie otwierać przed”. W liście oczywiście wyraź, co czujesz do ukochanej.
  • Jeśli nie mieszkacie razem, przyjedź rano do jej mieszkania i zostaw róże przed drzwiami. Może być z bilecikiem, ale nie musi (chyba że mieszka z kilkoma domowniczkami, które mogłyby to odebrać jako prezent od ich adoratorów).
  • Kolorowe, miłe w dotyku poduszki – prezent dobry dla par z krótkim stażem. Zasypiając, dziewczyna może myśleć o swoim ukochanym.
  • Jeśli lubi wygłupy, daj jej „bukiet” z kolorowych balonów. Nadmuchaj je, ale nie do końca – tylko tak, żeby powstały małe baloniki. Na każdym coś napisz, następnie do każdego przywiąż tasiemkę, wszystkie zbierz i stwórz bukiet.

Jak zapakować prezent?

Na ten temat pisaliśmy już wcześniej w artykule: Jak zapakować prezent. Fajnie opakowany prezent również potrafi sprawić wiele radości, jeszcze zanim dziewczyna zobaczy jego zawartość ;).


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Jeden Komentarz