Przechowywanie rzeczy w małym mieszkaniu

Dom

aranżacja wnętrz

urządzanie

wnętrza


Jak przechowywać rzeczy w mieszkaniu, w którym nie ma zbyt wiele miejsca? Jak wykorzystać potencjał danego mieszkania?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy sięgnąć po sprytne szafki, półki i schowki. Po pierwsze same w sobie będą ozdobą wnętrza naszego mieszkania, po drugie w elegancki sposób ukryją wszystkie niepotrzebne bibeloty a całą resztę uporządkują.

Szafki, półki

Szafki mające na celu uporządkować naszą przestrzeń nie muszą być ani drogie, ani nietypowe. Dobrze jest pomyśleć o meblach, których układ można swobodnie zmieniać. Dzięki temu będziemy mogli dokładać kolejne elementy do systemu regałów. Dodatkowo umożliwi nam to zmianę układu wnętrza, jeśli najdzie nas taka ochota lub potrzeba. Nie mówiąc już o tym, że przechowywanie rzeczy stanie się prostsze.

półki salon

Szafki i półki będące elementem tego samego systemu idealnie do siebie pasują. Równocześnie wszystkie zbędne przedmioty można schować za drzwiczkami szafki. Zdjęcie: IKEA Kraków

W utrzymaniu porządku w mieszkaniu pomogą też pudełka i kosze. Można w nich ukryć akcesoria audio/wideo, dokumenty, obrusy, świeczki, czy chociażby piloty od sprzętu RTV. Do tego same w sobie mogą stać się ozdobą pokoju.

szafki salon

Odpowiednio dobrane pudła i pudełeczka same w sobie będą ciekawą ozdobą naszych regałów. Zdjęcie: IKEA Kraków

Przechowywanie w łazience

Małą łazienkę również można zaaranżować tak, by wydawała się bardziej przestronna, a na pewno „pojemna”. Kosmetyki, przybory do włosów, środki czystości można schować w szafce pod umywalką. Szuflady, podobnie jak te w sypialni, można wyposażyć w przegródki lub koszyki, które umożliwiają przechowywanie posegregowanych przedmiotów. Dzięki temu też łatwiej zachować porządek. Popularnym rozwiązaniem jest montowanie nad zlewem szafki z lustrem. Poza nią w łazience sprawdzą się wiszące kieszenie, kosze montowane na ścianie, a także, jeśli jest wielu domowników, ruchomy wózek z suszarką do włosów, akcesoriami do makijażu, czy innymi przyborami potrzebnymi do porannej toalety.

szafki łazienka

W małej łazience sprawdzą się tzw. wiszące kieszenie oraz szafki pod zlewem i te z lustrem. Zdjęcie: IKEA Kraków

łazienka

Nawet wąska ściana w łazience może wiele pomieścić, jeśli będzie dobrze zaaranżowana. Zdjęcie: IKEA Kraków

łazienka 2

Na ścianie w łazience można powiesić nawet stołek. Zdjęcie: IKEA Kraków.

Oszczędzaj nawet bardzo małą przestrzeń. dodatkowe półki pod zlewem można wykorzystać do przechowywania ręczników. Na armaturze można powiesić dodatkowe haczyki. Zdjęcie: IKEA Kraków.

Oszczędzaj nawet bardzo małą przestrzeń. dodatkowe półki pod zlewem można wykorzystać do przechowywania ręczników. Na armaturze można powiesić dodatkowe haczyki. Zdjęcie: IKEA Kraków.

Nietypowe przechowywanie

W zorganizowanej przestrzeni czujemy się bardziej komfortowo i jesteśmy lepiej zorganizowani. Gdy jednak mamy dużo rzeczy a mało powierzchni warto znaleźć dodatkowe, mniej typowe miejsca do przechowywania. Można wtedy zagospodarować np. wąskie korytarze, nieustawne katy, wolną przestrzeń pod łóżkiem. W takich miejscach można chować np. zimową odzież latem i letnią zimą, zapasową pościel, sprzęt sportowy, walizki. Dodatkowo mogą się przydać skrzynie na kółkach.

szafka

Dobrze zorganizowana nawet mała przestrzeń pozwala na przechowywanie bardzo wielu rzeczy. Zdjęcie: IKEA Kraków

garderoba

Mała ściana a tyle pomieści. Kufry, pudełka i skrzynie pomogą uporządkować wszystkie szpargały na małej powierzchni. Przechowywanie będzie o wiele łatwiejsze. Zdjęcie: IKEA Kraków

 


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Jeden Komentarz