Renowacja dziecięcego łóżeczka

Dom

łóżko

meble drewniane


Źródło: mat. prasowe altax.pl

Fot. Źródło: mat. prasowe altax.pl

Łóżeczka dziecięce bardzo często służą więcej niż jednemu maluchowi. Jeśli posiadamy łóżeczko, które nie jest najnowsze, a chcemy je przekazać kolejnemu dziecku możemy sami w prosty sposób przywrócić mu dawną świeżość

Dobór produktu

Do renowacji drewnianego łóżeczka najlepiej wykorzystać lakier, lakierobejcę lub emalię o niedrażniącym zapachu. Lakiery podkreślają naturalny kolor drewna, nie zmieniając jego koloru. Lakierobejce barwią delikatnie drewniane powierzchnie, podkreślając rysunek słojów i nadając im delikatny połysk. Z kolei emalie zapewniają całkowite krycie i pozwalają na zmianę koloru. To jaki produkt wybierzemy, zależy przede wszystkim od efektu jaki chcemy uzyskać.

O czym należy pamiętać?

Wybierając produkty do pokoju dziecięcego w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych należy sprawdzić czy przestrzegają one normy unijne. Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych wybierajmy środki, które będą bezpieczne i neutralne dla ich zdrowia oraz samopoczucia. Wybierając produkty szybkoschnące możemy szybko i efektownie sprawić, że odnowione łóżeczko będzie ładnie prezentowało się w pokoju dziecięcym.

Źródło: mat. prasowe altax.pl

Źródło: mat. prasowe altax.pl

Jak wykonać renowację?

Przed przystąpieniem do malowania łóżeczka, należy je najpierw przetrzeć papierem ściernym o gradacji P120 do P180, a następnie oczyścić. Drewniana powierzchnia powinna być sucha i czysta. Prace renowacyjne pójdą dużo szybciej, jeśli wybierzemy produkt szybkoschnący. Jest on suchy w dotyku już po 20 minutach od nałożenia, a po godzinie można nałożyć drugą warstwę. Przed i w trakcie użycia pamiętajmy też o mieszaniu preparatu w celu uzyskania jednorodnej konsystencji.

Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych wybierajmy środki, które będą bezpieczne i neutralne dla ich zdrowia oraz samopoczucia. Wybierając produkty szybkoschnące możemy szybko i efektownie sprawić, że odnowione łóżeczko będzie ładnie prezentowało się w pokoju dziecięcym.

autor: materiał prasowy Altax


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Skomentuj

Your email is never published nor shared.

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Jak prać pościel i kołdrę puchową?

  źródło: sxc.hu

  Smaczny sen w czystej i pachnącej pościeli, to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy pod słońcem. Ale żeby tak przyjemnie było, trzeba o tę pościel i kołdrę dbać.

  5 rad jak wybrać meble tapicerowane

  Sofa z tapicerką

  Meble kupujemy w sposób przemyślany. Z drugiej strony doceniamy nowości i ciekawe rozwiązania. Należą do nich meble tapicerowane. Ale jak je kupować?

  Praca w domu z dzieckiem - tak, czy nie

  praca w domu z niemowlakiem

  Praca w domu z dzieckiem wydaje się prosta. No przecież tyle osób tak pracuje. Tymczasem pracowanie w obecności pociechy, to jak przewożenie dużej komody rowerem. Niby się da, ale jest ciężko.

  Nowoczesny zlew

  Źródło: comitor.pl

  Wyposażenie kuchni powinno być funkcjonalne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by było także nowoczesne i designerskie.

  Pomysł na open space w biurze

  Przestrzeń biurowa open space

  Open space, to popularny sposób na organizację stanowisk pracy. Zobacz inspiracje, jak urządzić nowoczesne biuro.

 • Bądź na bieżąco