Renowacja dziecięcego łóżeczka

Dom

łóżko

meble drewniane


Źródło: mat. prasowe altax.pl

Fot. Źródło: mat. prasowe altax.pl

Łóżeczka dziecięce bardzo często służą więcej niż jednemu maluchowi. Jeśli posiadamy łóżeczko, które nie jest najnowsze, a chcemy je przekazać kolejnemu dziecku możemy sami w prosty sposób przywrócić mu dawną świeżość

Dobór produktu

Do renowacji drewnianego łóżeczka najlepiej wykorzystać lakier, lakierobejcę lub emalię o niedrażniącym zapachu. Lakiery podkreślają naturalny kolor drewna, nie zmieniając jego koloru. Lakierobejce barwią delikatnie drewniane powierzchnie, podkreślając rysunek słojów i nadając im delikatny połysk. Z kolei emalie zapewniają całkowite krycie i pozwalają na zmianę koloru. To jaki produkt wybierzemy, zależy przede wszystkim od efektu jaki chcemy uzyskać.

O czym należy pamiętać?

Wybierając produkty do pokoju dziecięcego w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych należy sprawdzić czy przestrzegają one normy unijne. Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych wybierajmy środki, które będą bezpieczne i neutralne dla ich zdrowia oraz samopoczucia. Wybierając produkty szybkoschnące możemy szybko i efektownie sprawić, że odnowione łóżeczko będzie ładnie prezentowało się w pokoju dziecięcym.

Źródło: mat. prasowe altax.pl

Źródło: mat. prasowe altax.pl

Jak wykonać renowację?

Przed przystąpieniem do malowania łóżeczka, należy je najpierw przetrzeć papierem ściernym o gradacji P120 do P180, a następnie oczyścić. Drewniana powierzchnia powinna być sucha i czysta. Prace renowacyjne pójdą dużo szybciej, jeśli wybierzemy produkt szybkoschnący. Jest on suchy w dotyku już po 20 minutach od nałożenia, a po godzinie można nałożyć drugą warstwę. Przed i w trakcie użycia pamiętajmy też o mieszaniu preparatu w celu uzyskania jednorodnej konsystencji.

Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych wybierajmy środki, które będą bezpieczne i neutralne dla ich zdrowia oraz samopoczucia. Wybierając produkty szybkoschnące możemy szybko i efektownie sprawić, że odnowione łóżeczko będzie ładnie prezentowało się w pokoju dziecięcym.

autor: materiał prasowy Altax


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Skomentuj

Your email is never published nor shared.

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Jak prać pościel i kołdrę puchową?

  źródło: sxc.hu

  Smaczny sen w czystej i pachnącej pościeli, to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy pod słońcem. Ale żeby tak przyjemnie było, trzeba o tę pościel i kołdrę dbać.

  Oryginalne meble i akcesoria do pokoju dziecka

  Źródło: dekoria.pl

  Jeśli szukasz niebanalnych mebli i akcesoriów do pokoju dziecka, koniecznie musisz zobaczyć te propozycje.

  Jak wybrać projekt domu

  Projekt domu

  Dom, to inwestycja na lata, dlatego ważne jest, aby została dobrze przemyślana. Zanim wybierzesz najlepsze rozwiązanie dla swojej rodziny, zwróć uwagę na kilka istotnych elementów.

  Soda oczyszczona - domowy sposób do czyszczenia

  Soda oczyszczona

  Soda oczyszczona to świetny sposób do czyszczenia plam, wszelkich osadów i mocno zabrudzonych powierzchni.

  6 właściwości rolet wewnętrznych

  Roleta wewnętrzna do kuchni

  Funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetyczne wykończenie – oto kilka zalet rolet wewnętrznych. Dowiedz się, jak wybrać rolety wewnętrzne i dlaczego warto to zrobić.

 • Bądź na bieżąco