Co robić w podróży? Pomysły na zajęcie w czasie podróży

Hobby

autokar

pociąg

podróż

samochód


Fot. Żródło: © lightpoet - Fotolia.com

Co robić w pociągu? Co można robić podczas jazdy samochodem? Czym się zająć w autokarze?

Podróżowanie bywa przyjemne, ale też męczące i…nudne. Szczególnie kiedy jest się pasażerem a cel podróży bardzo daleko. Jak zająć sobie czas w podróży pociągu, autokarze czy samochodzie? Podpowiadamy.

Książki, e-booki, mp3 lub czasopisma

Nie każdego lektura podczas podróży ucieszy, ale….warto rozejrzeć się za czymś lekkim. Dworcowe kioski i księgarnie oferują tego typu publikacje. Najczęściej są to kryminały, bądź romanse. Czyta się je szybko i czas szybciej płynie. Oczywiście molom książkowym nie zrobi różnicy gruby tom powieści ulubionego pisarza czy polecana przez krytyków nowość. Rzecz gustu. A jeśli ktoś ma tablet, ipad czy temu podobny sprzęt to jest uratowany. Mieści on setki plików z książkami, wgrać możemy wszystko. Jeśli coś się nam znudzi albo nie zaciekawi możemy szybko zmienić lekturę. Poza tym w podróży samochodem bądź pociągiem nie odczujemy ciężaru fizycznego książek. Można też skorzystać z audiobooka, ale tutaj ryzykujemy szybkie uśnięcie. To jednak też jest rozwiązanie na dłużącą się drogę.
Z krótszych form do czytania na czas podróży pociągiem warto zaopatrzyć się w prasę – dzienniki czy periodyki szybko wciągają. Panie nie mają co narzekać – wybór prasy kobiecej jest naprawdę duży, tej lekkiej do oglądania i tej ambitniejszej z tekstami uznanych ludzi pióra. Panowie mają rozbudowaną prasę sportową czy hobbystyczną.

Podróż autokarem mogą umilić nam także publikacje typu: krzyżówki, zagadki, sudoku czy testy na inteligencje. Wciągają tak samo i przy okazji zmuszają do wysiłku intelektualnego.

Źródło: intercity.pl

Źródło: intercity.pl

Komputer: filmy, praca, planowanie

Podróż pociągiem czy autokarem minie szybko podczas seansu filmowego. Jeśli planujemy zabrać ze sobą tablet lub komputer możemy zawczasu pomyśleć o wgraniu filmowych plików. W dobie cieszących się uznaniem seriali warto wgrać cały sezon lub więcej. Komputer czy smartfone może też posłużyć do słuchania muzyki. Ale do tego najlepsze są odtwarzacze, które zajmują niewiele miejsca ale pomieszczą sporą dawkę muzyki. Komputer może także przydać się do gier.
Ale oprócz rozrywki warto pójść w kierunku…planowania. Co prawda komputer nie jest nam do tego potrzebny, ale podróż pociągiem może być świetną okazją do poukładania sobie swoich spraw, zaplanowania, załatwienia czegoś co się za nami ciągnie i na co nigdy nie ma czasu. Taka burza mózgu – ze spisaniem wszystkiego w komputerze czy też w notatniku na pewno pomoże w wyprostowaniu myśli. Nie ma też nic złego w pracy na komputerze. Podróż pociągiem czy podróż autokarem może być doskonałym przedłużeniem biura. Wszystko oczywiście z zachowaniem zasad kultury i poszanowania dla innych współpasażerów. Pamiętajmy o słuchawkach.
Kto lubi wyzwania zręcznościowe i intelektualne może zaopatrzyć się w specjalne łamigłówki. Kostki, kule, układanki. Zajmują niewiele miejsca, ale bardzo wciągają nie pozwalając na nudę.
W czasie podróży samochodem, autokarem czy pociągiem dobrze jest się też najzwyczajniej …. zdrzemnąć. Przydadzą się przy tej okazji zatyczki do uszu, albo muzyka z uspokajającą melodią. Kto lubi wygodę na pewno nie zapomni o poduszce lub rogalu do spania, żeby zwiększyć komfort spania podczas podróży.
W czasie podróży samochodem można zawczasu zajrzeć do atlasu lub poszukać w internecie miejscowości przez które podróżujemy. Poznać ich historię ciekawostki. Dobrym rozwiązaniem są też quizy z wiedzy ogólnej czy zagadki. Ale to dla tych, którzy chcą wcześniej przygotować się do podróży, nie wszystkim się chce i nie każdy ma pomysł. Można tez zrobić karaoke – ale w grę wchodzi tylko podróż samochodem. W pociągu czy autokarze raczej będzie ciężko.
Osobną sprawa jest podróżowanie pociągiem, autokarem czy samochodem z małym dzieckiem. A któż jak nie dzieci nudzi się najszybciej? Warto pomyśleć o zabawkach, bajkach, kolorowankach lub filmach na tablecie, które można w każdej chwili włączyć, by dziecko nie dawało się we znaki.

Jeśli podróż ma konkretny cel to może warto skupić się na tym dokąd i po co jedziemy? Do kogo? To ten moment kiedy możemy pobyć sami ze sobą. Nie musi nam się nudzić. To od nas zależy jak czas podróży nam zleci. Niezależnie od tego czym podróżujemy i ile czasu w tej podróży spędzimy.

autor: o-nie


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 Komentarze