Rower szosowy / kolarzówka

Hobby

kolarzówka

rower szosowy

rowery


rower kolarzówka

Fot. sxh.hu

Rower szosowy nazywany jest popularnie kolarzówką. Czy jest to rower dla ciebie?

Rower szosowy inaczej zwany kolarzówką, to rower przeznaczony przede wszystkim do ścigania po wyrównanej, szosowej drodze. Prędkości rozwijane na takim rowerze potrafią sięgać i 100km/h! Jest to pojazd, w którym duże znaczenie ma jego waga. Dlatego też ramy tych rowerów wykonywane są z bardzo lekkiego włókna węglowego (karbonu) ewentualnie aluminium. Rowery szosowe ponad to charakteryzuje: zakrzywiona ku dołowi kierownica, koła o średnicy 28 cali, wąskie opony bez bieżnika, geometria roweru wymuszająca pochyloną pozycję jadącego, specjalne hamulce Dal Pivot. Rower szosowy przeznaczony jest do szybkiej jazdy po równym terenie, przede wszystkim wyścigowej. Sprawdzi się przy jeździe po mieście ale zbyt często spotkanie opon z nierównościami polskich dróg i krawężnikami (często bardzo wysokimi) może doprowadzić do szybkiego uszkodzenia. Dodatkowo trzeba pamiętać, że ponieważ znaczenie ma tu waga pojazdu, w standardzie nie posiada ani błotników, bagażnika, ani świateł, które są wykorzystywane przy jeździe dziennej.

Dla kogo jest rower szosowy? Dla osób lubiących bardzo szybką jazdę na rowerze, amatorów wyścigów.

Inne typy rowerów


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Skomentuj

Your email is never published nor shared.

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Strój sportowy - wybieraj mądrze

  Strój do ćwiczń fitness

  Kiedyś wystarczyły dresy lub krótkie spodenki i koszulka, dzisiaj nie jest to takie oczywiste. Ile dyscyplin sportu tyle rodzajów sportowych strojów.

  BMX

  Rowery BMX

  BMX rower wyczynowy. Czy najlepszy dla ciebie? Przeczytaj i sprawdź

  MTB (rower górski)

  Rower górski MTB

  Rower górski to ogólna nazwa kilku typów rowerów dostosowanych do jazdy w terenie. Czy jest to rower dla ciebie? Sprawdź

  Twoje dziecko, bezpieczne w podróży

  bezpieczeństwo dziecka

  Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów. Jak pojechać w wakacyjną podróż z dzieckiem, by zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo?

  Podróże, wakacje i oszczędzanie? To możliwe!

  Źródlo: pexels.com

  Czy podróżując można oszczędzać? Tak! Wystarczy wszystko zaplanować, zrobić odpowiednie rozeznanie i porównać oferty. Ile możecie zaoszczędzić? Nawet kilkaset złotych!

 • Bądź na bieżąco