Savoir vivre

Jak dawać napiwki w restauracjach?

Savoir vivre

Wyobraź sobie, że idziesz do restauracji. Rachunek wynosi 71zł. Jedzenie jest średnie ale kelner bardzo sympatyczny. Chcesz go nagrodzić napiwkiem. Tylko właśnie ile mu dać. A do tego pojawia się dodatkowy problem. Masz tylko kartę.

Jak zachować się w restauracji? Czyli dobre maniery przy stole

Savoir vivre

Idziemy do restauracji a tam OJEJ. Rząd sztućców dezorientuje, kelner winem straszy no i jeszcze ta nieporadna serwetka...

pastowanie butów

Pastowanie butów skórzanych

Savoir vivre

Pastowanie butów to jedna z podstawowych czynności, której warto się nauczyć. Czyste i zadbane buty są naszą wizytówką w pracy, na uczelni, podczas rozmowy kwalifikacyjnej, czy w dniach uroczystości rodzinnych.

Jak zawiązać krawat? Węzeł Trinity

Savoir vivre

Krawat można wiązać na wiele sposobów. W tej odsłonie przedstawiamy węzeł Trinity. Trudny tylko z pozoru.

Jak zawiązać krawat? Węzeł Eldredge

Savoir vivre

Sposobów na to, jak zawiązać krawat jest wiele. Węzeł Eldredge jest jednym z mniej popularnych, trudniejszych ale i fantastycznie wyglądających wiązań.

Jak zawiązać krawat? Windsor i Pół Windsor

Savoir vivre

Sposobów na to, jak zawiązać krawat jest wiele. Nawet najprostsze wiązanie można wykonać na kilka sposobów. W tej odsłonie instrukcja jak wykonać Windsor i Pół Windsor.

Jak zawiązać krawat? Węzeł prosty

Savoir vivre

Sposobów na to, jak wiązać krawat jest wiele. Tutaj przedstawiamy najprostszy z nich. Węzeł prosty, nazywany też węzłem w czwórkę.