Tapety dla dzieci - oryginalny pokój dziecięcy

Dom

pokój dziecka

tapety


Fot. Źródło: minkakids.pl

Aranżując pokój dziecięcy mamy na uwadze dobór odpowiednich mebli, zabawek i akcesoriów zapewniających maluchowi bezpieczeństwo. A czy ktoś zwraca uwagę na ścianę?

Gdy urządzamy pokój dla dziecka, ścianą zawracamy sobie głowę tylko na chwilę. Dobór odpowiedniego koloru zazwyczaj wystarczy. Jeśli jednak mamy trochę więcej wolnej powierzchni, której nie zasłonimy szafką, czy półkami, można pomyśleć o innych rozwiązaniach.

Tapety dla dzieci

Jednym z takich pomysłów jest zastosowanie tapety dla dzieci. Wybór mamy całkiem spory. Od samochodzików i księżniczek, przez duże misie, motyle, wróżki, po… stadion piłkarski, rakietę kosmiczną, czy tor rajdowy. Dzięki tapecie pokój dziecięcy może stać się wnętrzem łodzi podwodnej albo powierzchnią obcej planety. Wszystko zależy od preferencji i wieku dziecka. Dla tych, którzy niedawno pojawili się na naszym świecie, lepszym wyborem mogą być spokojne pastelowe kolory ozdobione liśćmi, kolorowymi drzewami, czy uśmiechniętymi misiami.

tapeta ekologiczna dla dziecka

Kolorowa tapeta, to nie tylko pięknie udekoruje pokój, ale też pobudzi wyobraźnię malucha. Zdjęcie: ekologiczna tapeta Minka Kids.

tapety dla dzieci miś

Misie, motyle i serduszka, to propozycja dla nieco młodszych dzieci. Zdjęcie: ekologiczna tapeta Minka Kids.

tapety dla dzieci ekologiczne

Zdjęcie: ekologiczna tapeta Minka Kids.

Ciekawe w tym rozwiązaniu jest to, że każdy rodzic znajdzie coś, co mu się spodoba. Problemem mogą tylko ceny. A te są różne. Proste wzory znajdziemy za ok 60zł/m2. Bardziej wymyślne, to koszt rzędu 150 (i więcej) złotych za m2.

Kolorowanki ścienne (tapeta do kolorowania)

Tapety dla dziecka nie zawsze muszą się sprawdzić. Po pierwsze takie tapety kosztują więcej niż farba. Po drugie nie każda jest uniwersalna (słodkie misie starczą przy dobrych wiatrach na kilka lat). W takim wypadku wykorzystać można inne rozwiązanie. Kolorowanki ścienne. Co prawda jest to opcja dla starszych dzieci (posługujących się kredkami), niemniej warto o niej wspomnieć. To nic innego, jak łatwa do założenia i ściągnięcia tapeta do kolorowania, po której można rysować i malować. Kolorowanka chroni ścianę przed pobrudzeniem, a dziecko może tworzyć do woli. Zaletą takiego rozwiązania jest wykorzystanie wolnej, często nieużywanej powierzchni i dosyć łatwy demontaż.

kolorowanka ścienna

Na kolorowance ściennej dzieci mogą malować do woli. Zdjęcie: kolorowanka ścienna Minka Kids.

Taka kolorowanka to wydatek rzędu parudziesięciu złotych za około 1m2 powierzchni.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Pyszna tapeta do kuchni

  Tapty do kuchni

  Ciekawie urządzona kuchnia, może stać się miejscem inspiracji kulinarnych. Żeby ją interesująco urządzić można sięgnąć m.in. po ciekawe tapety do kuchni.

  Niestandardowe tapety do sypialni, salonu i łazienki

  Kto powiedział, że tapeta musi być prosta albo nudna? Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu, koniecznie zobacz te tapety.

  Tapety do pokoju dziecka - inspiracje

  tapety do pokoju dziecka ikona

  Jeśli kolorowa ściana to za mało, zawsze można wykorzystać pomysłową tapetę. W dzisiejszych czasach wybór jest naprawdę spory.

  Tapety ekologiczne

  Czym się różni tapeta ekologiczna od zwykłej? Dlaczego ekologiczna jest taka eko? No i ile ta ekologia kosztuje...

  Jak stworzyć funkcjonalną kuchnię

  Praktyczna kuchnia

  W dzisiejszych czasach kuchnia, to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale także miejsce codziennych spotkań całej rodziny. Jak zaprojektować kuchnię idealną? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć eksperci: Justyna Smolec, Robert Majkut oraz Roland Stańczyk.

 • Bądź na bieżąco