Tynki strukturalne do wnętrz

Dom

urządzanie


Wiele mówi się o tym jak projektować unikalne i niezwykłe wnętrza. Co jednak zrobić, gdy kolorowe akcenty i dodatki nie wystarczą? Odpowiedzią mogą być tynki strukturalne do wnętrz.

Przez wiele lat podstawowym narzędziem pracy zarówno architektów wnętrz, jak i projektantów były farby. Odpowiednie dobieranie ich kolorów czy sposobu nakładania pozwalało uzyskać interesujące faktury i kreacje. Dodatkowym elementem aranżacji było nierzadko oświetlenie, które samo w sobie stanowiło ozdobę, dzięki interesującym formom abażurów czy opraw lamp. Równie istotną rolę odgrywały dodatki.

Aktualnie na rynku pojawiają się kolejne materiały. Tynki strukturalne do wnętrz to aktualnie jedno z rozwiązań umożliwiających stworzenie niepowtarzalnego efektu na ścianach. Przystosowywane do nakładania nawet na trudnych powierzchniach, doskonale imitują materiały, których normalnie nie stosuje się w aranżacji pomieszczeń lub też umożliwiają stworzenie niespotykanych, intrygujących faktur.

tynki strukturalne

Źródło: Sto – ispo

Coraz większą popularnością cieszą się lokale stylizowane na loft lub też takie, które przypominają kreatywne atelier. Co więcej, ta konwencja zaczyna cieszyć się zainteresowaniem nie tylko wśród osób prywatnych, ale również firm takich jak agencje kreatywne, studia projektowe czy architektoniczne, które w ten sposób chcą dodatkowo podkreślić charakter swojej działalności. Tym samym wśród powłok dekoracyjnych znajdziemy zarówno takie, który imitują strukturę betonu, rdzy, a nawet kamienia wulkanicznego. W zestawieniu z charakterystyczną dla industrialnych wnętrz czerwoną cegłą, czy kamienną podłogą, pozwalają kreować przestrzeń jak najbardziej pasującą do standardów loftów. Zgoła innym rozwiązaniem są tynki umożliwiające tworzenie intensywnych w kolorach, nakrapianych powierzchni o chropowatej strukturze.

tynki strukturalne

Źródło: Sto – ispo

Wśród tynków strukturalnych można znaleźć również takie, które doskonale sprawdzą się w domach jednorodzinnych Mowa o powłokach imitujących na przykład antyczny wapień czy też takich, które pozwalają tworzyć idealnie gładkie, opalizujące powierzchnie. Tego typu rozwiązania mogą być z powodzeniem zastosowane w sypialni czy w pokoju dziennym. W połączeniu z ciepłymi barwami stworzą przytulne i jednocześnie nowoczesne wnętrza. Co równie istotne, nakładanie tych efektownych powłok nie jest trudne. Wszystkie opracowane zostały bowiem tak, aby z drobną pomocą instrukcji każdy wykonawca był w stanie poprawnie je zastosować.

tynki strukturalne

Źródło: Sto – ispo


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Jak udekorować stół wielkanocny

  wielkanocny stół

  Jak udekorować stół na Wielkanoc? Zobacz 4 propozycje dekoracji i wybierz styl, który najbardziej ci odpowiada.

  Przechowywanie rzeczy w małym mieszkaniu

  Jak przechowywać rzeczy w mieszkaniu, w którym nie ma zbyt wiele miejsca? Jak wykorzystać potencjał danego mieszkania?

  Nowoczesne wyposażenie kuchni

  Jeśli planujesz urządzanie kuchni, warto byś pomyślał o kilku nowoczesnych rozwiązaniach. Co się najlepiej sprawdzi i będzie modne na 2014?

  Lewe czy prawe? Jakie drzwi wybrać?

  Stając w markecie przed decyzją o wyborze drzwi, gdy batalię dotyczącą koloru oraz materiału mamy już za sobą, do określenia pozostaje nam dużo bardziej kłopotliwą kwestię, a mianowicie- jaki typ drzwi zamówić?

  Pomysłowe akcesoria do kuchni i mieszkania

  A gdyby tak zamiast deski do krojenia był termos na wodę a za maselniczkę służył melonik? Świat stanął na głowie?

 • Bądź na bieżąco