Pomysły na ciekawe wakacje w mieście

Hobby

miasto

urlop

wakacje


© gpointstudio - Fotolia.com

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Im większe miasto tym więcej możliwości letniej rozrywki. Ale to nie jest regułą. Wystarczy się rozejrzeć a pomysł na wakacje sam przyjdzie.

Wakacje w mieście z dzieckiem

Pomysł na wakacje z dzieckiem może podpowiedzieć nam … Miejski Ośrodek Sportu czy Kultury działający w danej miejscowości. Wakacyjne miesiące to czas kiedy te jednostki szykują specjalne programy i turnusy dla dzieciaków i ich opiekunów.
W tym przypadku warto odpowiednio wcześniej zapisać dziecko na półkolonie, bo takie oferty szybko się rozchodzą, tym bardziej, że kosztują niewiele, albo są darmowe. Wśród zajęć można wymienić – wizyty na basenie, aktywności sportowe i artystyczne, wycieczki po mieście, kółka teatralne. Z jednej strony zapewniamy dziecku interesująco spędzony czas a z drugiej mamy pewność, że spędza go w bezpiecznym miejscu pod okien opiekuna. To także okazja do nawiązania nowych znajomości i być może rozbudzenia drzemiącego wcześniej talentu.

Lato w mieście bywa męczące jeśli przetacza się przez nie fala upałów. Wtedy warto zadbać o częsty wypoczynek nad wodą. W mieście o naturalne zbiorniki wodne przygotowane do pełnienia roli kąpielisk raczej ciężko, ale są baseny. Warto wykupić karnet, by częściej i taniej korzystać z atrakcji. Baseny miejskie są strzeżone. Jeśli dziecko czy my nie umie pływać można wykupić lekcje nauki pływania czy nurkowania. Przyjemne z pożytecznym.

Trochę kultury i turystyki miejskiej

Co robić w wakacje nie ruszając się z miasta? Lato w mieście to czas kiedy warto poznać swoją okolicę, odwiedzić galerie czy wystawy czasowe – organizowane często w plenerze. Na co dzień nie ma na to czasu i sił. W wolnym czasie można się za to zabrać. Wystarczy przejrzeć lokalne gazety, udać się do Informacji Turystycznej, tam znajdziemy program i wszelkie wskazówki co, gdzie, kiedy. Możemy też wziąć mapę miasta lub okolicy i wytyczyć sobie cele odwiedzania i zwiedzania. To może być ciekawa przygoda. Można i bez mapy dać ponieść się intuicji. Często jest tak, że miejsce w jakim mieszkamy jest nam zwyczajnie…nieznane. Muzea, galerie, zabytki…nie ma miasta, które nie miałoby takich miejsc u siebie. Wakacje w mieście sprzyjają organizacji dodatkowych atrakcji: wystawy w plenerze, happeningi, festyny, imprezy sportowo-rekreacyjne. Tam gdzie płynie rzeka i są większe zbiorniki wodne warto zorientować się czy są kajaki lub rowery wodne. Przybywa też ścieżek rowerowych i wypożyczalni rowerów – to opcja dla tych, co nie lubią stagnacji i odpoczywają w ruchu.

Coś dla ciała

A może domowe SPA, salon piękności? Może siłownia czy aerobik. To też pomysł na to jak spędzić ciekawie i pożytecznie i zdrowo przy okazji lato w mieście. Jeśli pogoda nie sprzyja, zróbmy użytek z wolnego czasu i poświęćmy go na to by dać ukojenie swojemu ciału. Ruch, zabiegi pielęgnacyjne a także ćwiczenie wakacyjnego makijażu też jest rozwiązaniem. Można zaszaleć i pójść do fryzjera i zmienić dotychczasowe uczesanie. Dla spragnionych nowości opcją na ciekawe spędzeniu lata w mieście może by np. nauka jazdy konnej, gry w tenisa czy squasha. Można też zafundować sobie masaż albo kilka treningów na siłowni pod okiem trenera lub zapisać się na zumbę czy wodny aerobik albo lekcje tańca. W większych miastach jak grzyby po deszczu mnożą się siłownie pod chmurką – opcja dla tych co lubią się ruszać i są gotowi na nowe znajomości.

Trochę nauki

Może jest coś na co nie mamy czasu w pędzie dnia i obowiązków, a co chcieliśmy zawsze zrobić? Na przykład nauka języków obcych: włoski, hiszpański, rosyjski??? Wakacje sprzyjają zmierzeniu się z tym, także wakacje w mieście spędzane. Można też wykupić wakacyjny kurs, czasem takie lekcje organizowane są za darmo w bibliotekach czy szkołach -warto zasięgnąć języka. A może poświecić czas na hobby? Robienie na drutach, nauka gry na gitarze, wędkowanie czy gotowanie? Musimy sami siebie zapytać – co chcielibyśmy robić, co sprawi nam radość i pozwoli zapomnieć o codzienności. Można tez pozałatwiać stare sprawy, poczytać dawno odkładana lekturę czy gazetę.

Wakacje na działce

Co robić w wakacje jeśli nauka nas nie interesuje? Jeśli ktoś ma ogródek albo działkę, śmiało może tutaj właśnie spędzić lato nie ruszając się z miasta. Kontakt z naturą, enklawa w miejskim zgiełku, może wnieść trochę świeżości i spokoju do codzienności. Za dnia można pielić, sadzić, kosić, wieczorami robić grilla, zapraszać znajomych i biesiadować. Lub np. czytać książkę albo obejrzeć jakiś film. Pod pojęciem relaksu kryje się wiele, dlatego od nas samych zależy kal spędzimy wolny czas. To, że spędzamy go w mieście nie znaczy, że musi być nudno.

Urlop to tak naprawdę stan umysłu. Niezależnie od tego gdzie go spędzimy możemy dobrze wypocząć. Trzeba się odpowiednio nastawić i przygotować nawet na lato w mieście, które może być fascynującą przygodą i odpoczynkiem.

autor: o-nie


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Skomentuj

Your email is never published nor shared.

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  6 rad jak lepiej prowadzić samochód w dużym mieście

  prowadzenie auta w mieście

  Maruder na drodze w dużym mieście, gdzie korki są codziennością może irytować. Dziś garść sprawdzonych rad, jak radzić sobie na drodze w dużym mieście.

  Podróże, wakacje i oszczędzanie? To możliwe!

  Źródlo: pexels.com

  Czy podróżując można oszczędzać? Tak! Wystarczy wszystko zaplanować, zrobić odpowiednie rozeznanie i porównać oferty. Ile możecie zaoszczędzić? Nawet kilkaset złotych!

  Ferie zimowe z dzieckiem

  Źródło: © natasnow - Fotolia

  Jeśli nie wysyłasz dziecka na ferie obóz zimowy czy do babci, możesz zapewnić mu atrakcje także w domu. Ferie w domu nie muszą być nudne. Wszystko zależy od twojej inwencji i upodobań dziecka. Podpowiadamy co robić w ferie zimowe z dzieckiem.

  Jak płacić za granicą aby nie przepłacić

  Źródło: comperia.pl

  Mimo możliwości płacenia kartą za granicą, bardzo wielu z nas, w czasie wakacji za granicą decyduje się na płacenie tylko gotówką.

  Bezpieczeństwo w podróży – jak ochronić dokumenty i pieniądze

  Źródło: © Ammentorp - Fotolia.com

  Czy wiesz, jak skutecznie zabezpieczyć paszport i pieniądze przed kradzieżą na wakacjach?

  Wakacje w Polsce – pomysły na urlop w kraju

  Źródło: morguefile.com

  Urlop w Polsce może być niezapomnianą przygodą. O tym jaki kierunek wybrać zdecydujcie sami, a my możemy ewentualnie podpowiedzieć gdzie warto się wybrać, co warto zobaczyć.

  Pomysł na majówkę. Gdzie wyjechać na długi weekend

  © gpointstudio - Fotolia.com

  Majówka, to czasem jedyna okazja by wyrwać się od obowiązków. Problem pojawia się, gdy chęci na wyjazd są, ale pomysłów, gdzie spędzić długi weekend brak.

 • Bądź na bieżąco