Wyprawka dla noworodka - to może się przydać

Dom

dziecko

niemowlę

wyprawka dla noworodka


Fot. woombie.pl

Są tacy wśród nas, którzy mają dar do opiekowania się dziećmi od pierwszych dni ich życia. Są też tacy, dla których kąpiel maluszka lub zmiana pieluchy to wyzwanie równe zdobycie najwyższego szczytu Himalajów.

 Z tego też względu, chcielibyśmy Wam zaprezentować kilka ciekawych rozwiązań, które mogą pomóc. Czy są skuteczne i praktyczne? Oceńcie sami.

Leżaczek do kąpieli

Dla większości świeżo upieczonych rodziców, ogromnym stresem jest moment kąpieli dziecka. Trudność może sprawić jego odpowiednie przytrzymywanie przy jednoczesnym myciu. Producenci akcesoriów dla dzieci wymyślili jednak coś, co może tę czynność ułatwić. I tak oto mamy dostępne w sklepach wanienki dostosowane do kąpieli noworodka albo specjalne leżanki, które można włożyć do wanny. Te wynalazki mają zapewnić utrzymywanie stałej pozycji ciała niemowlaka podczas kąpieli. Dzięki temu kąpiący rodzic ma wolne ręce i może skupić się na pielęgnacji maluszka.

Rodzice zwracają jednak uwagę, że leżanki do kąpieli są tak skonstruowane, że maluszki częściowo nie są zanurzone w wodzie a tym samym marzną. Na forach internetowych możemy znaleźć różne opinie na ten temat w zależności od modelu leżaczka.

produkt i zdjecie: okbaby.it

zdjęcie i produkt: okbaby.it


zdjęcie i produkt: thermobaby.com

zdjęcie i produkt: thermobaby.com

 

Otulacz dla dziecka na noc

Spokojny sen jest potrzebny każdemu maluszkowi do prawidłowego rozwoju. Dla rodziców zaś oznacza mniej stresu. Popularne w stanach, w Polsce trochę mniej otulacze mają zapewnić niemowlęciu właśnie taki spokojny, stabilny sen. Otulacz wygląda, jak rozciągliwy “kokon”, w który wkłada się dziecko. Dziecko ma swobodę ruszania rękami i nogami a jednocześnie rodzice mają pewność, że maleństwo nie zaplącze się w kocyk przy zmianie pozycji. Nie ma też możliwości dotykania twarzy, co uniemożliwia samostymulację a tym samym ułatwia zasypianie i utrzymanie ciągłości snu.

produkt i zdjęcie: Woombie.pl

zdjęcie i produkt: Woombie.pl


zdjęcie i produkt: Woombie.pl

zdjęcie i produkt: Woombie.pl

 


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
 • Zobacz też

  Połóg - jak wygląda i czego się spodziewać

  Połóg

  Połogiem nazywamy okres po ciąży, bezpośrednio po porodzie, w którym organizm kobiety wraca do stanu sprzed ciąży. Przyjmuje się, że połóg trwa mniej więcej 6 tygodni. W tym czasie zachodzi szereg zmian w ciele i psychice młodej mamy.

  Twoje dziecko, bezpieczne w podróży

  bezpieczeństwo dziecka

  Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów. Jak pojechać w wakacyjną podróż z dzieckiem, by zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo?

  Praca w domu z dzieckiem - tak, czy nie

  praca w domu z niemowlakiem

  Praca w domu z dzieckiem wydaje się prosta. No przecież tyle osób tak pracuje. Tymczasem pracowanie w obecności pociechy, to jak przewożenie dużej komody rowerem. Niby się da, ale jest ciężko.

  4 pomysły na kreatywny prezent dla małego dziecka

  Zabawy plastyczne

  Wśród produktów do kreatywnej zabawy znajdziesz wiele ciekawych produktów. My wybraliśmy 4 kategorie warte uwagi.

  Wakacje z dzieckiem – o czym pamiętać?

  Wakacje z dzieckiem, to przede wszystkim odpowiedzialność za drugą osobę. Dlatego planowanie podróży z dzieckiem, zwłaszcza malutkim zmusza nas do podjęcia działań, które zapewnią mu bezpieczeństwo, a nam względny komfort i spokój.

  Prezent dla młodej mamy, prezent dla niemowlaka

  Prezent dla niemowlaka

  Co wypada przynieść dla niemowlęcia gdy idziemy z wizytą? Kilka sprawdzonych rad jaki prezent podarować.

  Zdrowie dziecka – jak ubierać niemowlaka

  ubieranie niemowlaka

  Przegrzewanie dzieci to nagminny błąd popełniany przez rodziców. Jak zapobiec temu by troska nie przerodziła się w nadopiekuńczość.

 • Bądź na bieżąco