Zdrowie dziecka – jak ubierać niemowlaka

Dom

dziecko

niemowlę

strój

ubieranie

ubiór

zdrowie dziecka


ubieranie niemowlaka

Fot. sxc.hu

Przegrzewanie dzieci to nagminny błąd popełniany przez rodziców. Jak zapobiec temu by troska nie przerodziła się w nadopiekuńczość.

Droga Mamo, czy wiesz, jak ważne jest, by nie przegrzewać dziecka? Zdrowie malutkich pociech zależy nie tylko od pełnych witamin posiłków, ale również od odpowiedniego ubierania. Od mam, cioć i babć cały czas słyszymy, iż dziecko powinno mieć jedna warstwę ubrania więcej, bo inaczej może się przeziębić. Nic bardziej mylnego!

Spójrz na swojego maluszka w czasie trzydziestostopniowego upału i powiedz szczerze, czy nie jest mu za gorąco w body z długim rękawkiem, skarpetkach, czapeczce, spodenkach i jeszcze ciepłym kocyku? Czy sama tak byś się ubrała?

Każdy wie, że zależy Ci przede wszystkim na zdrowiu Twoich dzieci. Stąd w pewnych sprawach musisz się kierować własnym, zdrowym rozsądkiem, a on na pewno podpowiada Ci, kiedy dziecku jest za gorąco. Pamiętaj, że najlepszym sposobem na to, by prawidłowo ubrać dziecko, jest wyobrażenie sobie tego, jak sami byśmy się czuli, gdyby ktoś nas tak ubrał. Wyobrażasz sobie siebie w upalny dzień w długim rękawie okryta kocem..

Jeśli nie założysz dziecku czapeczki w pogodny dzień przy temperaturze 25 stopni Celsjusza, uwierz, że nadal będzie uśmiechnięte i…zdrowe! Dzieci przegrzane mają większe szanse na zachorowanie. Na pewno słyszałaś o przypadkach, kiedy to dwu lub trzymiesięczne niemowlę nabawiło się zapalenia płuc w lecie. Jak myślisz – dlaczego?

Przegrzewanie może tez prowadzić do wystąpienia tzw. potówek. Pełno krostek na ciałku Twojego dziecka to nic przyjemnego zarówno ze względów zdrowotnych, jak i estetycznych. Kolejna chyba najważniejsza sprawa to ryzyko wystąpienia SIDS, tzw. śmierci łóżeczkowej. Badania dowiodły, że nie tylko palenie papierosów czy picie alkoholu w ciąży może mieć zły wpływ na zdrowie dziecka, ale również tak błaha z pozoru rzecz, jak nakładanie mu kilku warstw ubrania więcej.

Przemyśl, w jaki sposób ubierasz swoje maleństwo. Nie kieruj się radami starszych ludzi. Nie myśl też na spacerze, że jesteś gorszą matką, że inne dbają o zdrowie dzieci lepiej niż Ty, bo zakładają mu czapeczkę… Dbaj o zdrowie swoich dzieci. To Ty jesteś matką. Ty decydujesz, bo Ty wiesz najlepiej, czego one potrzebują.


1 / 52 / 53 / 54 / 55 / 5 (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Jeden Komentarz